Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hova tegyem a palántáimat...

Hova tegyem a palántáimat amíg "ilyen" idő van?

Figyelt kérdés

Paradicsom paprika petrezselyem.

Sajnos be van fűtve ismét , és a kályhák az ablakoknál vannak tehát a párkányra nem tudnám tenni a hő miatt.

Valami ötlet?



2017. ápr. 19. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Több réteg fóliával betakarni.
2017. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De kb 20 cseréppel van, és fóliám sincs. Azt se tudom hol lehet kapni, de szerintem cserépesnél nem lenne értelme mert ez kis földmennyiség is átfagy, kihűl. Ezek balkonon nevelt/termesztett növények, mindegyik cserépben marad és ebben is terem majd.
2017. ápr. 19. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
hát pl a szoba közepére ha ott világos van... nagy bajuk nem lesz ha kb 3 napig nem a párkányon lesznek. Nálunk pl a paprikák a radiátoron voltak az egyik alig használt szobába, a fűtést én nem kapcsoltam le hanem 19 fokra volt állítva,de az elmúlt időbe bekapcsolt párszor...tegnap amikor mentem meglocsolni akkor jutott eszembe,hogy le kellene a radiátorról venni őket. Bajuk nem lett
2017. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs fűtetlen szobád, akkor nem tudod lépcsőházba vagy közös helyiségbe vagy ilyenbe rakni?

Vagy konyhában, egyéb helyen, ahol nem fontos a fűtés, ott lezárni a fűtést?

2017. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A paradicsomokat most áttettem egy alacsonyabb asztalra és az erkély ajtó elé tettem (20fok kb, fényt is kapnak így.) A konyhában kikapcsoltam a fűtést és a párkányra tettem a paprikákat (világos hűvös kb 15 fok). Remélem nem nyúlnak meg majd a 4-7 nap alatt vagy nem mennek tönkre.


Szerintetek így jó lesz ?

2017. ápr. 19. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó. Hét végére már visszatér a tavasz.
2017. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, megteszi.

Ha pénteken lesz otthon valaki, napközben ki is lehet tenni, mert viszonylag jó idő lesz. (Legalábbis nálunk.) Még az is lehet, hogy már nem is muszáj visszavinni a házba, majd kiderül.

(Az enyém vasárnapig kint volt, már vagy 2 hete, és a hideg ellenére fejlődött is egy kicsit még az utolsó kinti napokban is, de a fő, hogy nagyon szép sötét leveleket hozott kint.)

2017. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem is kb 2 hete kint vannak/voltak , növögetnek ezek is. :)

Bár a paprikák még csak most bújtak ki. :)

2017. ápr. 19. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
én nappalra kiteszem,este behozom kb 10 c fokra
2017. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És túlélték a hóesést?
2017. ápr. 19. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!