Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lesz ilyen időben a palántá...

Mi lesz ilyen időben a palántákkal? Illetve, hogyan tudok nekik segíteni abban, hogy ne legyen bajuk?

Figyelt kérdés
Nálunk már 5 centis hótakaró van mindenen. Kb. 3 hete ültettem el az eper palántáim, a cukkinit másfél, már cseperedik a csicseriborsó (kb. 5 centis), és a rukkola is még picike. Van esély rá, hogy megmaradnak? Mit tudnék szereznu, ami megvédené őket? Mármint tudom, hogy mik a lehetőségeim, de szerintetek ilyenkor melyik módszer a leghatásosabb? Tegnap lefóliáztam őket estére, de az eső miatt ezt mára már elvetettem. Cserepem sincs annyi, hogy letakarjam, és igazából a gombásodástól is félek.
2017. ápr. 19. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A gombásodásnak kicsi az esélye.

Az epernek nem lesz baja, ha nem lesz túl sok mínusz.

A cukkini ha kikelt, akkor elfagy. De lehet, hogy elrothad a földben, a hideg meg a sok eső miatt. (El nem fagy.) De ne sajnáld, ha egy hét múlva pótolod, még akkor is nagyon időben lesz. (Tökféléket május 1-én szokták ültetni hagyományosan.)

A csicseriborsót nem tudom, a rukkola kétesélyes, némi fagyot elvisel.

A fólia különösebb védelmet nem ad önmagában, egy fél fokot talán véd.

2017. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, megnyugtattál. A cukkini korai fajta, és már nem olyan kicsi, de akkor inkább kicserélem, mert nem szeretnék lemaradni róla.
2017. ápr. 19. 15:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Engem a ráhullott hó mennyisége zavar a leginkább, és az, hogy nem látom jelét olvadásnak.
2017. ápr. 19. 15:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem a ráhullott hó mennyisége zavar a leginkább, és az, hogy nem látom jelét az olvadásnak.
2017. ápr. 19. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kikelt a cukkini, akkor elfagy. (Kihagytam egy részmondatot, hogy ha nem kelt ki, akkor elrothadhat, de ezek szerint ez felesleges is volt.) A korai nem attól korai, hogy hamarabb kell ültetni vagy jobban bírja a fagyot, hanem hogy gyorsabban fejlődik, hamarabb hoz termést.

A többi attól függ, hogy a hó hány fokos. Ha túl hideg, akkor mindent képes vinni, de lehet, hogy csak pár tizeddel van 0 alatt.

2017. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így már minden tiszta. :)
2017. ápr. 20. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!