Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan szobanövényt szeretnék,...

Olyan szobanövényt szeretnék, ami tarka levelű, mint a kroton, de nem nagy a fényigénye. Létezik? Illetve a krotonét sem próbáltam még, tényleg nagy neki?

Figyelt kérdés
Tudom, vicces kicsit, hogy 'kert' címszó alatt 'szoba'növényt kérdezek... Bocsi :)

2017. ápr. 12. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az összes szines levelü növénynek nagy a fényigénye.
2017. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így van.

A fotoszintetizálást csak a zöld részek végzik (a klorofill a zöld bennük, ami a színes részekben nincs), ezért kell nekik sok fény, hogy a kevés zöld rész életben tudja tartani az egész növényt.

2017. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Epipremnum aureum (régi nevén Scindapsus aureus) zöld-sárga levelű és elél viszonylag kevés fény mellett is.
2017. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez így van, de sötét helyen sokkal kevesebb lesz benne a fehér rész, meg kisebbek lesznek a levelek.

A kérdező egyébként szerintem nem fehér, hanem sárga és piros mintákat szeretne, vagy valami hasonló.

2017. ápr. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyél anyósnyelvet!

[link]

A fény és az öntözés hiányát is jól viseli.

2017. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Negyedik, igazad van :) Ötödik, jó ötlet, csak nekem nagyon rossz emlékek kapcsolódnak ahhoz a virághoz, nem tehet róla, de ki nem állhatom. Ezek szerint szívtam a növénytartást... Azért köszi a segítséget mindenkinek :D
2017. ápr. 13. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!