Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszánál mivel előnyösebb...

Fűkaszánál mivel előnyösebb ha fém vágólapot is lehet rárakni, nem csak damillal működik? Mivel tud többet?

Figyelt kérdés
mivel egy stihl fs38 ára most 34 ezer és egy fs55 ami aligha erősebb csak lehet rakni rá fém vágólapot az 61ezer, szinte a duplája. Igaz a fs38 40%-os akcióban van.
2017. ápr. 21. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A késes bozótvágásra is jó a damilos csak fűre
2017. ápr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az fs38 -at nem nevezném fűkaszának, inkább hobbi szegélynyíró...
2017. ápr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szóval ha én csak füvet akarok nyírni 5 árat maximum akkor megfelel az fs38 is?
2017. ápr. 22. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyenletes a terep, és tényleg csak max 20 cm-es füvet akarsz vágni, akkor szerintem jobban jársz egy benzines fűnyíróval. Persze abból is csak briggs motorral szereltet, kínai, ohv-s motor max 2 évet bír.

Nekem sajnos egyszer volt ilyen 30 ezres kategóriájú "fűkaszám", feltekeri a füvet, majd lefullad.

Gyenge a motorja ahhoz, hogy az esetlegesen feltekert füvet szétszakítsa.

120-130 ezernél kezdődik olyan fűkasza, ami valóban használható .

De ez igaz a láncfűrészekre, kapagépekre, sajnos mindenre...

2017. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ilyen fűnyíróm van [link] igazából csak a sarkakra kellene ez, hogy ne a kézi kaszával taknyoljak, de lehet azért nem éri meg kidobni 35 ezret.
2017. ápr. 22. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
arra jó
2017. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a fém kés csak a bozótra, kisebb fákra jó, amit már nem visz a damil. Viszont a füvet nem viszi.
2017. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégse 5 árat akarsz vele vágni...

Mert arról én is nagyon erősen lebeszélnélek.

A sarkokhoz ezek is megteszik, komoly nyírásra egyik se való.

De ha tényleg csak ilyen pár m2-re kell, annyit még egy legolcsóbb piacos fűkasza is kibír.

Vagy 26-ért már Demont adnak, azzal egész komoly munkákat is tudsz végezni, kisebb volumenben persze.

2017. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!