Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hervadozó Levendulát hogy...

Hervadozó Levendulát hogy lehetne megmenteni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja került hozzám egy kis levendula bokor. Sajnos nincsen kertem, ezért egy közepes cserépbe van ültetve. Alulra egy réteg kavicsot szórtam(növénykereskedésbe ajánlották, vízelvezetés szempontjából), arra pedig friss föld került. Eddig nagyon jól el volt, szépen locsolgattam, hetente 2x(így találtam neten a gondozását), és szépen növögetett, egészségesen nézett ki.


A visszametszést nem végeztem el, mert azt általában vásárlás előtt meg szokták csinálni a kereskedésben.


Pár napja elkezdett lekonyulni és kiszáradni középről kifelé :( Vajon mitől lehet? Rendbe lehet még hozni valahogy?


Köszönöm



2017. ápr. 25. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Már csak a lényeget nem írtad.

Hol tartod?

Mekkora a növény, hozzá képest mekkora a cserép? (Erről egy fotó volna jó.)

Metszeni nem szükséges, legfeljebb a növekedés megindulása előtt, formázás céljából.

2017. ápr. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A levendula nemigen szeret bent a lakásban lenni, ő kinti növény, még ha cserépben is van.
2017. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!