Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a bajuk? Hogy tudom...

Mi lehet a bajuk? Hogy tudom megmenteni őket?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Kb. két hete vannak meg, az eladó szerint hetente egyszer meg kell locsolni, amit meg is tettünk, viszont folyamatosan száradnak el. (Ahogy a képeken is látható)

Nem szeretném, ha kipusztulnának, de nem igazán értek a növényekhez, de akartunk valami növényt a szobába.


Északi ablakban van, szűrt fényt kap, az eladó javasolta ezt a kettőt, aminek ekkora mennyiségű fény is elég.


Valami ötlet, mit tudnék tenni?:/


2017. ápr. 19. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az első szerintem csavartpálma (természetesen nem pálmaféle), a második meg dracéna. (Igazán csinálhattál volna jobb képeket, ha tényleg érdekel a megmentésük.)

Ezeknek valóban elég lehet a fény az északi ablakban, meg a heti egyszeri öntözés is. De ha túl meleg a helyük, meg kicsi a cserepük, meg nincs is alattuk tálka, akkor nem elég nekik a heti egyszeri öntözés, mert nem tudsz annyit rájuk önteni, ami elég nekik egy hétre. Akkor kell öntözni, amikor a földjük már száraz. Nem a felszíne, hanem a földlabda belseje is, 1-2 cm mélyen.

Nem lehet, hogy megfőttek a konvektorból felszálló melegben? Vagy nem öntöttél rájuk tápoldatot? Nem nyitottad rájuk az ablakot fagypontközeli kinti hőmérsékletnél? Nem tartottad őket kaspóban, vízben állva?

2017. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hormonokkal kezelték, hogy gyönyörű legyen, amíg meg nem veszi vki.

Otthon a legtöbb növénynek nem tudja az új tulaj azokat a feltételeket biztosítani, amihez hozzászoktak.

A növény sokkot kap és így reagál.

Egy tápoldatot meg lehet próbálni, de sajnos ezt el kell fogadni, hogy a bolti virágok nagy százaléka így jár.

Jártam már így fűszernövénnyel és rózsatővel.

Alig vártam, hogy kitavaszodjon, tehát én hónapokig reménykedtem abban, h rózsám lesz. Nem maradt meg. Nem is veszek soha többé ilyen hulladékot, ami olcsó gyökércsomagolt.

Számomra a megoldás, hogy nem boltban veszek növényt, hanem a virágpiacon, azokból még egy sem pusztult ki. Azokat nem kezelik agyon mindenféle vegyi anyaggal.

2017. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem túl jó a kamera a telómon, nem nagyon tudok jobb képet csinálni, de ez nem függ össze azzal, hogy nem akarom őket megmenteni.

Ha nem akarnám, nem kérdeznék róla.


A konvektorból nem száll fel hő, nem fűtünk már egy jó ideje, amikor meg fűtöttünk, nem voltak meg.

Nem használtam tápoldatot sem, egyiken sem.

Ablak...Az általában nyitva volt az elmúlt két hétben, az esetleg megtörténhetett.

Kaspóban/vízben állva nem tartottam őket. Nem igazán mertem nagyon locsolni őket, mert azt mondták, kevés víz kell nekik.

A föld mindkettőnél elég kemény, azt sem tudom, hogy normális-e.


Nem várom el, hogy gyönyörűek legyenek, egyszerűen csak szeretném, hogy megfelelő környezetet tudjak nekik biztosítani, és ne hervadjanak el.

Szeretem a növényeket, csak kezdő vagyok ebben a témában.


Tudnátok valamit javasolni, hogy mit lehetne tenni?:/

2017. ápr. 19. 18:31
 4/14 anonim ***** válasza:
hát ezek nagyon csúnyák... ültesd valami jobb földbe őket aztán locsold meg.
2017. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
tálka is szokott lenne a cserép alján?
2017. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mindkettő Sárkányfa, csak más változat.

Ezek most kicsit rozzantak a környezetváltozás miatt, de helyre fognak jönni, mert szinte kiirthatatlanok.

Két dolgot nem szeretnek, a huzatot (ablak) és a sok vizet. (Én havonta 1x-2x öntözöm, azt is módjával)

Egyébként ezek az alsó leveleiket mindig elvesztik, úgy növekednek és csak fent van bóbitájuk.

Így fognak kinézni:

[link]


[link]


... és a gondozásuk:

[link]

2017. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szokott, csak öntözéskor rakom alájuk addig, amíg fel nem szívta az összeset.


Huzat viszont előfordul nálunk, tavasztól őszig elég gyakran vannak nyitva az ablakok. Bár ha számít, szinte mindig csak résnyire.


Nem kell őket átültetni nagyobb cserépbe vagy kevésbé kemény földbe?

2017. ápr. 19. 20:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Én átültetném, mert agyagosnak nézem a földet és ebben a cikkben pont a laza szerkezetű földet írják, mint megfelelőt.

Nagyobb cserép talán nem kellene, de nem ártana, ha a cserép nem csak félig lenne földdel.

A huzattal viszont vigyázz, mert az minden növény halála!

Ez egy jó kis cikk:

[link]

2017. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

És hogy tudom úgy átültetni, hogy ne sérüljön? A földje nagyon kemény, nem hiszem, hogy sérülés nélkül el tudnám távolítani ezt a földet a gyökereiről.

Plusz sima virágföld kell neki, vagy valami speciálisabb? Bocsi, tényleg nem értek hozzá.


A huzatot egyelőre még ki kell találnom, hogy hogy oldjam meg, az a legnagyobb probléma :/

2017. ápr. 19. 20:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Az semmiképpen nem normális, hogy egészséges fiatal növények levelei hirtelen leszáradjanak. Ha fentről számolva a huszadik vagy negyvenedik levél lemegy, az oké, de ez így nem oké.

Ha eddig szépen fejlődtek, akkor feltehetőleg nem a földdel van gond. És ha kemény, akkor nyilván nem is valami holland üvegházi növények.

A leírtak közül eddig csak a ráeresztett hideg levegő az, ami okozhatta a levelek ilyen pusztulását. Vagy esetleg még olyan valami, ami eddig nem merült fel.

2017. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!