Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szegeden a Széchenyi tér...

Szegeden a Széchenyi tér -főtér- miért olyan koszos, szemetes és elhanyagolt majális előtt?

Figyelt kérdés

A tulipánok 2/3-a elvirágzott, az árvácskák száma foghíjas (elvitték, ellopták?), a virágágyások ápolatlanok.

A Gróf Széchenyi István szobor környékén eldobott nejlonzacskók, pillepalackok. Vásárhelyi Pál szobra mellet is szemét, az egyik bokor alatt emberi ürülék és papír a szoborhoz közel, jól látható helyen. Tisza István szobrának környéke szintén szemetes, a pad mögött egy kuka fel van borítva, tartalma a földön.


Ez Szeged belvárosa és legfőbb parkja, két nappal május elseje előtt. Miért nem lehet állandó jelleggel egy parkőrt alkalmazni, aki szedné a szemetet, vigyázna, hogy ne lopják el a virágokat, ne borítsák fel a szemeteseket és ne végezzék a parkban dolgukat az emberek?


Gyönyörködni szerettem volna a parkban, a virágokban, de egy okádék az egész. Már bocsánat a kifejezésért.


Köszönöm a véleményeket, észrevételeket!



2017. ápr. 29. 19:42
 1/4 A kérdező kommentje:

*Tisza Lajos szobra, nem Tisza István, elnézést elírtam (Szeged újjáépítésének kormánybiztosa a nagy árvíz után).

Mást nem zavart a mocsok és szenny a Szögedi főtéren?

2017. ápr. 29. 19:48
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak egy órát tisztogattad volna a közterületet, már is szebb lett volna. Csak a konstruktív kritikával érdemes előjönni.
2017. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bejelentést teszel az önkormányzatnál és vagy érdekli őket vagy nem. Mást nem tudsz csinálni, elmész más főteret nézni legfeljebb.

Egyébként nehogy azt hidd ez itthoni szokás, a németek pont ugyanígy elszórják a szemetet, csak ott hajnalban mennek a melósok és össze is szedik tisztára. Ennyi a különbség. Ja meg ha valamelyik szemetelő lebukik azt rohadtul megbüntetik, de persze ügyesen csinálják.

2017. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3.: Londonban minden közpark szép volt, amit láttam.

Vannak magyar városok is, ahol a fő közparkok rendezettek.

Nem az én feladatom feltakarítani és rendet tartani az ország közterületein.

Más a munkám, talán az adóforintjainkból kellene erre költeni. Elég lenne kevesebb virágágyás, de nagyobb tisztaság.


Bárki, bármit mond, amit szombaton láttam Szegeden az szégyen!


Azért az emberi ürülék, jól látható helyen, Szeged város főterén, mindent "elmond"...


ui.: Ez igaz, tehetek bejelentést a Közterület fenntartónál, van is erre felület. De ti is tehettek bejelentést, ne mindig én tegyek!


Hosszú távon, pedig nem a bejelentőfelület a megoldás, hanem az, hogy ott álljon a főtéren a belvárosban mindig egy rendőr és nappal egy parkőr. Ill. hozzanak szemetelési törvényt komoly bírsági tételekkel.


Továbbá egy Szeged méretű városban, a belvárosban kellene legyen őrzött, aprópénzes 0-24 nyilvános illemhely és mosdó. A népet, pedig "szobatisztaságra" kellene végre szoktatni.


A fő belvárosi parkok a városok ékkövei, ha ott szenny van, az minősíti az egész várost.

2017. máj. 1. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!