Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja van a kaktuszomnak?

Mi baja van a kaktuszomnak?

Figyelt kérdés

Itt egy kép róla:


[link]


Már elég régóta beteg, gombaölővel fújtam le, de nem használt, kapott vízbe kevert penészölőt, de az se. A képen látszik, hogy több kaktusz is van a cserépben, jelenleg három, ezen kívül még beteg az egyik. Volt korábban egy negyedik is, de az teljesen elpusztult, ezután döntöttem úgy, hogy atultetem az egeszsegeseket, de ezeknek is bajuk lett. Kb másfél éve van nálam és néhány hónapja lettek betegek.

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2017. máj. 2. 10:25
 1/6 anonim válasza:
Szia.Nem ontozted sokat?
2017. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia :). Hát egyszer talán sokat kapott és aztán próbáltam inkább békén hagyni egy ideig.
2017. máj. 2. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy beteges kaktuszom már kb 1 éve... én sem tudom mi lehet a baja :(
2017. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogyan tudok segíteni a kaktuszomon? :/
2017. máj. 2. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, elrothadt a gyökere. Túl sok a föld, könnyű kirothasztani. Főleg, ha egy darabig hidegen telelt, és nem csontszárazon. Most egyébként a túl meleg telelés jeleit mutatja, a megnyúlással. De így is kirothadhat, ha folyamatosan nedves a földje.

Ha megmozgatod az egészet, akkor meglátod, teljesen el van-e rothadva (kezedben marad). Ha igen, akkor az egészséges szártagokat levágod, szárítod két-három hétig, és eldugványozod.

Az egészet kiteszed szabadba, lehetőleg valami előtető alá, hogy ne ázzon meg indokolatlanul, a nagy cserép túl sok vizet tárol, amit ilyenkor még nem nagyon bír. (Naphoz való szoktatásról ne feledkezz meg, nehogy megégjenek.)

Kontakt permettel fújkálni teljesen értelmetlen.

2017. máj. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)))
2017. máj. 3. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!