Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 52cm3 3 le fűkaszával...

Egy 52cm3 3 le fűkaszával 1000 m2-t mennyi idő levágni? óránként mennyit fogyaszt? 1000 nm2 mennyi benzin? bérvágásnál mi az átlagos tarifa? Bózót ill fű? Linkelt fűkasza válemény?

Figyelt kérdés

[link]

bírná e a hei 1000nm2?


2017. máj. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Saját füvem szoktam kaszálni, tarifáról nem tudok mit mondani, de leírnám, hogy milyen dolog szokta nehezíteni a nyírást, ezt majd figyelembe lehet venni, ha tárgyalod a bért.


Ha sima, egyenletes, lapos a föld és csak zsenge fű van, akkor megy gyorsan. Ha kavicsos a föld, apró lehullott gallyak vannak, vakondtúrásos, hangyabolyos, akkor sokkal nehezebb, tovább tart, jobban fogy a drót, benzin.

Ha a fű magassága eléri az 60-80 cm-t akkor érdemesebb egy gyakorlott kézi kaszást fogadni, ha csalán is van 60cm fölött, akkor nem érdemes motorossal próbálkozni.


Bozótra valószínűleg kés kell, azzal viszont a fű lassabban megy.

2017. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Jó géppel bármit le lehet kaszálni megfelelő tartozékkal...ez a fuxtec meg egy márkának tűnő vacak...
2017. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még régebben mikor vállaltam fűkaszálást, 10 forint/nm volt az alap díj.

Ez akkor ha sima a talaj, nincs tele fákkal, bokrokkal, stb., ill. lágyszárú fű van.

2017. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezek közül választanék 2 LE felett.HITACHI,Oleo Mac,Ár értékarányuk jobb mint a 2 vezető márkának,Stihl,Husquarna.Az általad linkelt gép nem a leg tartósabbak közé tartozik.
2017. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oleo mac jó...
2017. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tarifa felénk 2500 ft tankonként.
2017. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!