Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsát akkor is lehet gyökerez...

Rózsát akkor is lehet gyökereztetni, ha már elvirágzott? Levágott rózsaszálról van szó, virágzás után érdemes még levágni a fejét?

Figyelt kérdés
2017. máj. 9. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is. Akkor még jobb az eredmény. Érdemes levágni a fejét. Földbe dugod minél mélyebben egy félárnyékos helyen, a föld felett csak 2 levél maradjon, befőttes üveggel vagy kupaktalan-talptalan palackkal takarod, és öntözöd.


De ha olyanról van szó, ami nem frissen vágtál, hanem az üvegházi rózsa vázában rothadt egy darabig, akkor erősen kétséges az eredmény.

2017. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vizben gondoltam, mert olvastam errol egy cikket.
2017. máj. 9. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Vízben? Ilyet még életemben nem hallottam.

Belinkelnéd ide, mert felcsigáztál?


Én úgy szoktam mint ahogy az 1-es írta, 5-6 szemes szál kell, fejet, leveleket levágni, 3 szem földben, 2-3 föld felett, kovászos uborkás üveg rá, télre üvegestől befedni az oldalát földdel, tetejét nem, egy év múlva levenni.

Nekem már 8 tő rózsám van így.

2017. máj. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2017. máj. 10. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm kedves Kérdező, ki fogom próbálni! :)
2017. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!