Kezdőoldal » Otthon » Kert » Straus benzines permetező nem...

Straus benzines permetező nem indul?

Figyelt kérdés

Eddig ment szépen,hirtelen leesett a fordulat és bedadogott és leállt.

A szivatóval játszottam akkor még müködgetett,de most már be sem indul nagyon ritkán felbőg de csak annyi nem indul be.

Kipucoltam a karburátort,kimostam benzinbe de semmi.

Van egy kis pumpáló szeg q karburátoron eddig mikor nyomkodtam csepegett a benzin most meg nem



2017. máj. 11. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Straus?

Csoda, hogy eddig működött.

2017. máj. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom télen eltetted és most újra elővetted.

Valószínűleg a benzintől megkeményedett a membrán a karburátorban vagy a benzintanktömítés nem tömít és levegős a rendszer.

Nálam ezek fordultak elő ezzel a Straussal. De olcsón javítható és megéri pótalkatrészt tartani belőle otthon.

2017. máj. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És azért nem folyik át rajta a benzin?

Még 3 hete jo volt de akkor mitöl kapja fel néha és beröffen?

2017. máj. 12. 05:41
 4/5 anonim ***** válasza:

"a benzintanktömítés nem tömít és levegős a rendszer. "


Ezt nem értem mire gondolsz itt pontosan.

A benzintanknak pont hogy kell levegőznie.

Igaz, ezt a tanksapkába fórt apró lyukkal biztosítják általában.


érdemes lenne átnézned az egész tüzelőanyag ellátó rendszert. (jajj de szépen fogalmaztam :-) )

Én így kezdeném: a gyertyát kiszedném, elleőrizném, megpucolnám, a gyertya nyíláson benzint fecskendeznék a hengerbe, gyertya vissza, benzincsap megnyit. Ha üzemel, szuper. ha csak röffen egyet, majd leáll, akkor benzin hiány lesz...

Azaz, indulva a tanksapkától: a szuszogója nincs-e eltömődve.

Benzincsap: átengedi-e a benzint (én már többször szenvedtem ezzel a hasonló háti permetezőmnél)

Porlasztót szétszeded, úszót a tűszeleppel benne hagyod, rácsatlakoztatod a benzincsövet, megnyitod a csapot, rendesen át kell engednie a benzint, ill. ha megemeled az úszót, le kell zárnia.


Mivel írtad hogy a svimmelő pöcök nyomkodására már nem ereszti a benzint, gyanítom hogy a fent felsoroltak valamelyike lesz a hibás.


Persze ha már szét van szedve, érdemes kifújni a fúvókát is...

Több baja nemigen lehet.

2017. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beindult 5 mp-ig ketyegett de leállt ugyan ugy,kipucoltam a kipufogót is meg atank tömitést is kicseréltem.
2017. máj. 12. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!