Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért berregtetik változó...

Miért berregtetik változó fordulatszámon a fűkaszát?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy a városüzemeltetés emberei miért nem állandó fordulaton használják a fűkaszáikat. Gyakorlatilag az egész országban úgy hallom, hogy adnak egy kis gáz, aztán elveszik és ez ismétlődik.

Nekem is van 2, tanyán lakom és rengeteget kell kaszálnom a gazt, füvet. Próbáltam már ahogy ők csinálják, de sokkal lassabb volt, ráadásul nekem is rengeteg plusz energia nyomkodni a gázkart ki-be. A hosszú gazak is jobban feltekerednek, ha változó a fordulat.

Szóval nem értem tényleg, miért van így és tulajdonképpen mindenfelé. Üzemanyaggal spórolnak? Kétlem, hogy a motor túráztatásával tudnak. Én tartani szoktam egy állandó sebességet, ami sosem a max fordulat, hanem valahol középértéken áll és nagyon spórolós így az üzemanyaghasználat, ráadásul erős is a gép, jól vág.


Valaki felvilágosít?


2017. máj. 16. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert senki nem tanítja meg nekik hogy hogyan kell kezelni a gépet. kapnak egy általános munkavédelmi oktatást, de azt hogy a gépnek az a jó ha forog már valahogy nem fér bele az időbe. Egymástól nézik el a rossz technikát. És amúgy is a kisebb településeken ezt a közmunkások szokták végezni. Azok általában nem doktoranduszok. Üzemanyaggal sem spórolnak, mert a gép kevesebbet eszik ha folyamatosan pörög mintha folyton fel fel pörgetik. Egyedül a hanghatás az ami kevesebb. mondjuk ezért lenne náluk a fülvédő de akkor nem tudnának beszélgetni.
2017. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is 10 éve töprengek.

Én is arra jutottam, hogy általában nem gépészmérnökök kezelik a kaszákat, hanem közmunkások.

2017. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdéshez jó válaszok íródtak .Az én fülemet is bántja az ilyen kaszálás .Amikor vissza veszik a kaszát,ekkor nem vágnak fűvet,úgy gondolják üzemanyagot takarítanak meg .

Pedig a damil visszafelé is vág,ha nem is akkorát .

Én csak úgy nevezem az ilyet,már megint "nyüstöl" valaki .XD

2017. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért sima terepen ahol egyforma a fű/gaz még a primitív közmunkás is fél vagy max fordulaton használja és nem berregteti
2017. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha egyenletesen húzod a gázt, akkor is változik a gép hangja, mert ahogy belevág a fűbe, leesik a fordulatszám, amikor kiér a fűből, felpörög.

Na mármost, ebből a hozzá nem értők azt szűrik le, hogy rángatni kell a gázt.

2017. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"mert ahogy belevág a fűbe, leesik a fordulatszám, amikor kiér a fűből, felpörög."


Igen, ez még működhetne is, ha négyzetméterenként egy darab fűcsomót lenne szokás fűkaszával vágni :D

Azért köszi neked is :)

2017. máj. 16. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Ők így lázadnak. Nem mellesleg imádják a pusztuló kuplung illatát.
2017. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ha négyzetméterenként egy darab fűcsomót lenne szokás fűkaszával vágni"

Ez az egy fűcsomó most honnan jön neked?


Fűkaszával csak egyszer szokás totál szűz területen végigmenni, aztán a második csíknál már minden lendítésnél kiér a gép a sor végére. Vagyis, itt felpörög a motor, aztán ha megint belevág a fűbe, akkor leesik a fordulatszám.


Meg lehet nézni egész nagy gépeknél is, csak azért választottam ezt a 2,6 LE-set, mert itt nagyon jó a hang, és jól megfigyelhető a jelenség, amikor jobbra jól kiengedi a gépet.

https://www.youtube.com/watch?v=uNlhI1HP4OA

2017. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!