Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerencsebambuszt hogy tartsam...

Szerencsebambuszt hogy tartsam életben?

Figyelt kérdés

Ballagási "csokrom" egy bambusz volt virágokkal... Szeretném, ha a bambusz megmaradna, mit kell tennem érte? Interneten úgy olvastam, hogy ha elültetem akkor sárkányfa lesz belőle, de pontosan hogy is kéne ezt csinálnom? Nincs gyökere, csak úgy bele kéne "tennem" egy cserép földbe?

Kicsit sem értek hozzá, esetleg valakinek van tapasztalata? :)



2017. máj. 19. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Én vízben tartottam. Tedd egy pohár vízbe. Majd ha lesz gyökere, elültetheted, ha még akkor is el akarod.

Csak mindig legyen friss vízben.

2017. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm! :)

Még egy kérdésem lenne: alulról kb az 1/3 része sárgul, azzal érdemes lenne kezdnem valamit? Levágjam, vagy csak hagyjam?

2017. máj. 19. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vágd le, de úgy, hogy 1-2 mm egészséges, zöld részt is vágj le.

Ha vízben tartod, akkor vagy kigyökerezik, vagy nem - nem tudom mitől függ - nekem volt ilyen is, meg olyan is.

2017. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
57%
Egy kis szerencsével.
2017. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!