Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretném felszedni a tulipán,...

Szeretném felszedni a tulipán, nárcisz és jácint hagymákat. Lehet úgy hogy még nem húzódtak vissza a levelek? Nem vágnám le, hagynám hogy maguktól leszáradjanak.

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Még elég korai, várd meg, amíg elszáradnak a levelei.
2017. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen.

Én is így tudtam, csak szeretném rendbe hozni a helyüket!

2017. máj. 21. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem szedjük ki,csak azért hogy ősszel meg vissza ültessük . Évelők csoportjába tartoznak .
2017. máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavaly én is így szedtem ki őket és nem lett bajuk.De,ha van rá lehetőséged valahol máshol visszaültetheted őket amíg leszárad a levelük.Egyébként néhány évente érdemes felszedni őket.
2017. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha most felszeded akkor annyi,hogy jövőre nem lesz olyan szép és nem mind fog virágozni
2017. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges megbolygatni a gyökérzetét.Nálunk olyan helyen vannak,ami egyébként egész évben fűnyírózva van .Mivel tavasszal gyorsan kihajt még jóval előtte elvirágoznak,hogy fűvet kellene nyírni.A zöldjét is levágom,és könnyebben húzódnak be a hagymái .Az erőt már nem a leveleibe nyomja .

Egyébként is,ahogy elvirágzott,a magházat el kell távolítani .

2017. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A zöldjét is levágom,és könnyebben húzódnak be a hagymái .Az erőt már nem a leveleibe nyomja ."


Ez így konkrétan egy jó nagy baromság.

Az erőt a levelek nyomják a hagymákba, így működik minden hagymás növény.

A gyökerek vizet vesznek fel meg minimális mennyiségű kémiai elemet, de a hagyma szárazanyagát a levelek állítják elő. Úgy hívják a dolgot, hogy fotoszintézis.

Ha túl korán levágod a leveleket, mielőtt felhizlalnák a hagymákat, akkor nem lesz virágzás jövőre, vagy ha kevésbé kapkodod el, akkor lesz, de viszonylag kicsik lesznek a virágok.

Kiásáskor ugyanez a helyzet, kiszedés után a leveleknek már nincs lehetőségük hizlalni a hagymákat, mert elszáradnak.

Meg kell várni legalább azt, hogy sárgulni kezdjenek a levelek, ez már nem olyan sok idő. A jácint talán már kezdi is.

A magszárakat persze érdemes levágni, ha magot nevel a tulipán.

2017. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy döntöttem hogy inkább hagyom még.

Remélem hogy 1-2 hét és fel lehet szedni úgy ahogy az elő van írva!

Kicsit csúszik a talaj átforgatása.

Sebaj!

Azért kell felszedni mert tavaly rendszertelenül lett vissza ültetve.

Előtte nekem is kB 4 évig egy helyben volt.

2017. máj. 22. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!