Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik szivattyút válasszam...

Melyik szivattyút válasszam inkább kert locsoláshoz?

Figyelt kérdés

Vert kút van, 10-12 méter mély.

[link]


2017. máj. 22. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha annyira lent van a viz akkor azok nem jók. Egy ilyet vegyél.

[link]

2017. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez belefér az 50mm-es csőbe?
2017. máj. 22. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Még a százasba sem!

Maga a vízszint hol van?

Nekem 54m-s a kutam,50-s pvc-vel fúrt,7m-s "belógatós" kpe van benne,3,8~~4,2 m között van a vízszintem.

Szeptemberben lesz 6 éves,azóta egy egylovas(750) Leó van rajta(kotonos/gumibetétes/ 50l-s tartállyal)

Tavalyelőtt meghalt az alacsony nyomású kapcsolóm(szárazon futás védelem),és ha már lementem az aknába,szétkaptam,és kicseréltem a kerámia szimmeringet,és a hátsó csapágy se tetszett,azt is. Rengeteget megy,ez a vízellátás a háznak + van egy majd ezer m2-nyi kert,amit erről locsolok.

2017. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kérdésben szereplők közül melyiket érdemesebb választani?
2017. máj. 22. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam a 750-s Leo-t.
2017. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. AZ a lényeg hogy a viz szint milyen mélyen van lenn. Nem a kút mélysége a lényeg. Ha jól tudom 7-8 méternél mélyebbről ezek nem tudják felszivni, amit te linkeltél. Már nyomni feltudják.

De ha nincs mélyebben a viz , neked akkor is házi vizművet lenne érdemes venni. Locsolásra meg ha lejjebb van a viz, a legjobb az a merülő szivattyú.

Erre csak rábilincseli az ember a fél colos slagot és le lehet engedni , már működik is.

2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-7 méteren van a víz.

1-esnek: a slagot tolom bele a kút 50 millis csövébe?

2017. máj. 22. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

De jó !!! Azért majd ki totózzuk hogy mit és hogyan akarsz, meg mi van neked. (vert kút ???)

Tehát akkor neked fúrtak egy kutat amibe van egy 50-es cső. Na ebbe nem jó a merülő szivattyú! Ez ásott kút, tó, amihez jó.

Ha tényleg 6-7 méterre van csak a viz szint, akkor házivizművet vegyél. Persze olyat is tehetsz amit linkeltél csak azt bonyolultabb használni locsoláshoz.

Hogy miért , mert ha locsolsz a slagot elzárod és a házi viz mű megáll, de ez a szivattyú nem, ez nyomja mind addig amig ki nem kapcsolod.

De lehet még itt olyan probléma is hogy ha kevés a fúrt kutadnak a viz hozama , akkor lehet egyik se jó. Mert pillanatok alatt kiszivja a vizet és utána szárazon megy a szivattyú. Hogy ilyenkor mi a megoldás arra hátha tud valaki megoldást.

2017. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6.-NAK: Nem kell semmit kitotózni. Egy egyszerű kérdés volt: melyiket válasszam.....
2017. máj. 22. 20:22
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nem fúrtak semmit. Vertek.
2017. máj. 22. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!