Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miert nem bokrosodik a paprikam?

Miert nem bokrosodik a paprikam?

Figyelt kérdés
Palántákat ugy vettem szép sötét zöld levél virág is volt rajta viszont nem akar bokrosodni es mar nem olyan szép zöld a levél mi baja lehet?először próbáltam tehát ebben kezdő vagyok

2017. máj. 29. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A vett palánták általában fóliában nevelkednek,minden megadva nekik ami csak kell a növekedéshez.Ez úgy van ,mit mindennel,eladásra megy .Amikor a palántákat kiszedik,sérül a hajszálgyökérzet.Ültetés után amig nem fejlődnek ki az új hajszál gyökerek,a növény kevesebb tápanyaghoz jut,és ezért kissé össze is esik .Ilyenkor naponta kell öntözni .

A tapasztalat azt mutatja,jobb kisebb növényeket venni,mert sokkal előbb gyorsulnak a növekedésben .

Ami meg már virágzik,a virágaikat is ledobhatják .

Nem utolsó sorban,de költség megtakaritás is van .

2017. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Majus 13an ultettem ki őket adtam nékik 27en 0;5%os tapoldatot.remelem helyre jonnek.lesz beloke azert vmi.marvpici paprika is van rajtuk.
2017. máj. 30. 07:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Hibákért bocsi telorol irtam :)
2017. máj. 30. 07:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már áprilisban elpalántáltam őket, de az enyémek is most kezdenek megtáltosodni. Még a levelek eredésénél is hozza az új pici leveleket. Kell egy pár hét, amíg gyökérre dolgozik, hozzászokik a kinti élethez. Utána ha jön a meleg, elindul a paprika. Kertész barátom úgy tanította, hogy a paprika a dióhoz hasonlóan vízi növény. Szereti ha a leveleit süti a nap, a gyökerei meg hót nedves talajban vannak.
2017. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha naponta ontozom akkor az nem baj? Mert mar azt is mondtak h az se jo!vagy ontozzem 2naponta?vagy mukornar látom h száraz a talaj?
2017. máj. 30. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!