Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt hittem, sima csípős...

Azt hittem, sima csípős paprikám van (vékony piros), de lehet, hogy csili. Megpróbáljam átteleltetni? Mikor szedjem ki gyökerestől? Még be sem ért mind.

Figyelt kérdés

Tavasszal vettem 6 palántát az erősből.

Mivel kezdő kertész vagyok, gondoltam, kicsiben próbálkozok.

Végül elég is lett, mert annyi van rajta, hogy egy évre biztosan elég lesz.

De csak most tűnt fel, hogy a 6-ból 2 nem is olyan, mint a többi.

A többin megnőnek 10-12 centisre az erős paprikák, gyönyörűek, sötétvörösek.

A maradék kettőn meg csomókban, fürtökben vannak, és nem nőnek meg hosszúra, hanem 2-3 centisek maradnak és bepirosodnak.

Eddig nem is foglalkoztam vele, gondoltam, majd megnő.

De most láttam, hogy ezeknek a levele is egy picit sötétebb színű.

Szerintem csili lesz.

Nagyon szép.

Ha valóban át lehet teleltetni a paprikát, ezzel megpróbálnám, ehhez kérnék itt segítséget.

Mikor szedjem ki? Hisz még terem. Van ami még zöld.

De már elég hidegek vannak.

Bent hol legyen? Melegben, vagy hűvös sarokban? Fény?

Minden érdekel.



#paprika #chili #telelés #átteleltetés
2015. szept. 28. 07:24
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Többször is teleltettem már át paprikát, normál fehéret is. A művelet úgy néz ki, hogy a fagyok előtt beültetem egy vödörbe, majd beteszem egy fűtettlen, de fagymentes helyre. (ahol van fény is, a muskátlik is itt telelnek) Ott szépen elvegetál, majd szilveszter környékére elhullajtja az összes levelét, de a szára zöld marad. Január közepén beviszem a lakásba a melegre, és rövid időn belül elkezdenek a hajtások előtörni a lehullott levelek tövének helyéről. Innentől az új palántákkal azonos bánásmódot kapnak. Amikor az új palántákat poharazom, ezen már pici paprikák vannak. Keresek neked képeket is róla, csak nem tudom ide hogy lehet őket feltölteni.

2015. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm!


én a kepfeltoltes.hu oldalra szoktam feltölteni, és ide a linket másolom be.

2015. szept. 29. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!