Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma vett palántákat nem tudtam...

Ma vett palántákat nem tudtam elültetni, meddig maradhatnak egy tál vízben? Nem rohad el a gyökerük?

Figyelt kérdés

Megpróbálom 2 nap múlva elültetni, de ha nem jön össze, akkor csak hétvégén, azaz 4-5 nap múlva fogom tudni.

Addig állhatnak vízben?

Gondolom nem ma szedte fel, aki kivitte a piacra árulni, ő hogy tárolja, amit nem ad el?


2017. máj. 30. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy ne száradjanak ki .
2017. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem merném vízben tárolni egy napig sem. A paprika nem vízinövény, hosszabb időn keresztül vízben rongálódik a gyökérzet, még ha nem is hal el teljesen.

Egyébként se volt valami nagy ötlet vízbe tenni, mert a gyökérszőrökhöz tapadt földszemcsék leáznak, nehezebb lesz az indulás.


Ilyenkor ültesd egy virágcserépbe, öntözd be, tedd felül nyitott nejlonba, és vidd valami hűvös helyre, mondjuk pincébe. 4-5 napot sötétben is kibír, egy hét után már sárgul.

Ha csak 1-2 napot kell kibírni, akkor a köteget újságpapírba tekerem, a leveleket is, de felülről nyitott legyen, így bele egy nejlonba. Megöntözöm, hogy az újság is nedves legyen, aztán mehet a hűvösre.

2017. máj. 31. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!