Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fekete paprikám mikor válik...

A fekete paprikám mikor válik feketévé?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban a Margit-szigetről hazahoztam egy fekete díszpaprika termését-azaz a paprikáját. Az EGÉSZ növény fekete volt, a szára, a levelei, a termése. Idén tavasszal elültettem a magjait, és szépen ki is kelt egy, most van egy kicsike, nagyon szép palántám. Ami azonban zöld, és köze sincs a feketéhez.

Az lenne a kérdésem, hogy mikor lesz ő fekete? Még kell neki idő vajon, vagy egyáltalán nem lesz már fekete?

Megjegyzem, hogy miután kiraktam a kertbe (azelőtt a rossz időben a szobámban volt), gyorsabban nő, most a napokban szépen megnyúlt. De előtte mintha a szára sötétebb lett volna (amíg a szobámban volt).

Természetesen ha zöld marad, nem fogom kidobni, ugyanolyan gondozásban részesül majd, mint eddig, csak ha már egy full fekete paprikát ültettem el (elvileg) akkor "elvárom", hogy a palántám is az legyen :D



2017. máj. 30. 22:06
 1/1 Andizsuzsi ***** válasza:

"ha már egy full fekete paprikát ültettem el (elvileg) akkor "elvárom", hogy a palántám is az legyen :D"


Ne várd. Nagy valószínűséggel hibrid paprika volt. Hibridek magját nem lehet tovább szaporítani. Kikel, de nem fajta azonos. A termés nem lesz azonos az előző évben szedett terméssel. Ezek magjának meghagyása és elvetése után kikelő növény nagy valószínűséggel vagy az anya, vagy az apa növényre üt vissza.

2017. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!