Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért csak a zöldje és nem a...

Miért csak a zöldje és nem a gyökere nő a sárgarépának?

Figyelt kérdés

Már olyan szép nagy zöldek a répa levelei, de úgy érzem egyáltalán nem fejlődnek a gyökerek... Mi lehet a gond, vagy ez normális és később fognak hízni és narancssárgulni?


A hagymával is ez a bajom. Kb. mandulaméretű dughagymák voltak, mostanra jó hosszú zöldjük lett, egyet kihúztam, de a hagyma kisebb, mint volt szinte. Zöldhagymának viszont meg túl vékonykák, nem erősek, bár persze meg lehet enni így is. Viszont a hosszú levelei nem állnak, hanem lógnak lefele inkább....


Melyik növénynél mi lehet? Több víz kéne vagy épp hogy kevesebb? A múltkori túl sok eső után egy darabig nem öntöztem, hátha baj a sok víz...Most már újra öntözöm.


És kezdő vagyok...

Adnátok tippeket?



2017. jún. 2. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
igen,még kell egy kis idő a répának
2017. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Meg attól is tartok, hogy túl sűrűn vannak a répák, de hát igazából amelyik egyedül van, annak sem látom nőni a gyökerét.


(Ma kicsit kapálgattam mellette és nézegettem...)

2017. jún. 2. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Kell kapálgatni,ritkitani,öntözni,és ha sovány a föld,műtrágya sem ártana .Esetleg permetezni is,mert manapság mindet támadnak a rovarok is .
2017. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nyilvánvaló, hogy elkéstél a vetéssel, ha még nem látod, hogy vastagodna a répa. (Az enyémek között már 1-2 hüvelykujj vastagságú is van.)

Így minden adat nélkül, csak tippelni lehet.

Pl. fák alatt van, általános tápanyaghiány, elrontottad a műtrágyázást, túl sűrű, stb. Ha túl sűrű, akkor egyeld ki olyan 4 cm-re.


A hagymával is nagyon elkéstél, ez is biztos. Ha a levelek kunkorodnak, lógnak, akkor hagymalegyed van. De a répánál írt problémák itt is lehetségesek.


Ha csinálnál pár fotót a növényekről is meg a sorokról is (amin látszódik a környezet is), akkor talán többet lehetne mondani.

2017. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Márciusban vetettem a répát, már nem tudom hanyadikán. Kapálgatom, gyomlálgatom, stb... Mondjuk a kapálgatással óvatosan vagyok, hogy ne vágjak bele.Az is jó kérdés, mennyire közel kell kapálni. Ha jobban vigyázok rá, akkor a sor közvetlen közelében egyben marad a talaj, azaz pont az nem lesz megkapálva, miben a növény van. De ha meg közelebb csinálom, akkor meglazulnak a növények, és ezt azért nem merem nagyon, mert tartok tőle, hogy esetleg bántom a gyökereit... A répánál nem látom vészesnek a közelebbi kapálás, de a hagymánál jobban, ha jól meglazítom körötte, akkor még rosszabb a tartásuk....


Kártevők nem igazán vannak, nem az a baj, még nem fedezték fel a kertet... Nem csúnyák a levelek, és semmi nem pödrődik. A hagyma csak vékonyka és nem felfelé állnak a levelei, hanem a hosszabbak ívelten lefele és így sok a földig is leér. (Van a kertben több évtizede egy helyen fokhagyma, ami sosincs piszkálva, kiszedhetetlen, talán csak oda pottyan egy mag anno..., na és annak a fokhagymának a zöldje sokkal erősebb, vastagabb, és jobb tartású, mint ez a vöröshagyma....)


Trágyázva/műtrágyázva nem volt. Ez igazából egy olyan terület, ahol nem volt régóta ültetve semmi, csak gaz nőtt. Azt ástuk fel....

2017. jún. 6. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!