Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipán felszedése, szétszedése?

Tulipán felszedése, szétszedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdtem felszedni a tulipán hagymáimat. Az lenne a kérdésem hogy ezeket szét kell szednem pl négy felé, vagy hagyhatom így ?

Ha szétszedem mi fog történni ?


[link]

[link]

[link]



2017. jún. 18. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Soha nem szedjük fel,és mindig csodálatos virágokat hoznak .
2017. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy nem szükséges minden évben felszedni őket, viszont 3 évenként célszerű.
2017. jún. 18. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:
a szétszeded, külön vállnak, árnyékos helyre egy újság papírra teszed, megszárítod. Aug.-szeptemberben elülteted. Tavasszal szépen kinyílnak.
2017. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Minimum mekkorának kell amugy lennie a hagymának hogy tavasszal viragozzon ?
2017. jún. 18. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Fajtától függ, hogy mekkorának kell lennie a virágzáshoz.

Nekem van olyanom, aminek a hagymája tízszeres súlyúra is megnő, mint a kisebb virágú fajtáké.


Ezek már nincsenek összekapcsolódva egymással, csak az elszáradt részeikkel. Vagyis külön életük lesz, akár egymás mellé kerülnek, akár egymástól távol.

Ha egyben hagyod, akkor felesleges volt kiszedni.

A kiszedésnek pont az a lényege, hogy nem engedjük nagyon elsűrűsödni az ültetvényt. Ha egy pontban van 4, az már elsűrűsödésnek számít...


Ráérsz akkor szétszedni, amikor visszaülteted.

Ha sorba rakod, akkor legalább olyan távolságra menjenek, hogy minden két hagyma közé beférjen egy harmadik. (Ha van helyed, akkor távolabbra jobb, mert később kell ismét kiásni.)

2017. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)
2017. jún. 18. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!