Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kacsoljuk az uborkát?

Hogyan kacsoljuk az uborkát?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat, igyekszek felpontozni!

2017. jún. 19. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktuk, inkább felfuttatjuk.Így bőtermés lesz.
2017. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1.: És inkább metsszük, ahelyett, hogy egy száron nevelnénk?
2017. jún. 19. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
én soha nem szoktam,de Bálint gazda szerint: Az uborka (Cucumis sativus L.) különleges ápolási munkája a metszés. Először a háromleveles palántát kell visszacsípni, hogy elágazzék. A második metszésnél a hajtást 5-6 lomblevél felett vágjuk vissza. A harmadik metszéskor a harmadrendű hajtásokat két levélre kurtítjuk meg.
2017. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3.: Köszi, olvastam, az első metszést, már lekéstük jócskán egyébkéntis.

Nem akarjuk, hogy nagyon szétfusson.

2017. jún. 19. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem szét, hanem felfelé futtatom.

Lehet kapni szegfű neveléshez ilyen 10 cm szövetű műanyag hálót, azt feszítem ki két karó közé 2 méteres magasságig és bújtatom át a kockákon az indákat, meg ő maga is kacsokkal kapaszkodik. Pici területet fog, ha felfelé nevelem, és az eső nem veri fel sárral az uborkákat, hanem lógva szellős helyen még a betegségek sem támadják meg annyira, mintha a földön feküdne. Ha nagyon elsűrűsödni készül csak akkor metszem ki az új hajtásokat.

2017. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!