Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 2,5-3 méter magas kevés...

Egy 2,5-3 méter magas kevés lombbal rendelkező valamiféle dísz fát ki lehet-e irtani Glialkával, ha levelét lepermetezem? Ha igen mennyi szert tegyek 500 ml vízbe?

Figyelt kérdés
A glialka ha permetezés közben rákerül a fehér színű műanyag redőnyre valamint a fém vagy alu párkányra az okoz-e valamilyen káros hatást pl. lejön a festék vagy elkezd rozsdálni az fém vagy beszínezi a redőnyt?

2017. jún. 25. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb volna kivágni.
2017. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kivágni nem tudom, mert nem az enyém a fa.
2017. jún. 25. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod kiirtani.

Ki kell vágni.


A rozsdásodást felgyorsítja.


De amúgy ha nem a tiéd a fa, akkor milyen alapon akarod kiirtani?

2017. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy ki lehet irtani. Két százalékos töménységben. Száz liter vízhez két liter Glialka. De ez azért elég szemét húzás.
2017. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha a Ti ablakotok előtt lenne 20-30 cm-el akkor másképpen állnátok hozzá. A lemez még nem rozsdás azért kérdeztem hogy okoz-e benne kárt.
2017. jún. 25. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:

2 % nemigen fogja kivinni.

Én 4 m magas bozótosokat szoktam kipusztítani glifozáttal, 5 % töménységgel. (A telkemet minden oldalról elhagyott telkek veszik körül, és a sarjadzó bozótok néha már határsértést követnek el.)

Ahol már nem akarom kiirtani, csak rájuk jut annyi, mintha 2 %-os töménységgel lenyomnám, ott csak megsárgulnak.


Ha magántulajdon, akkor tényleg nem szép húzás, de meg tudlak érteni, ha tényleg már nappal is villanyt kell gyújtanod a lakásban.

De ha a fa gazdája ért hozzá kicsit, akkor felismeri a glifozát hatását, és balhé lesz.


Ne Glialkát vegyél, ugyanazt megkaphatod feléért is, 360 g/l glifozát van mindegyikben. Kérdezd meg a boltban, melyik a legolcsóbb glifozát.

Egy kis tapadásfokozót tegyél hozzá.

2017. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!