Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pusztul a hibiszkuszom, mit...

Pusztul a hibiszkuszom, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Pár hete van meg,20-225vm,bolti laza földben,ahogy volt. Az elején fényes feszes levelek,sok bimbó jellemezte,aztán kicsit kiszáradt,ledobta a a bimbókat,azóta erre figyeltem. Most fokozatosan hullajtja a leveleit amik sárgulnak,élettelenek,aszára is mintha aszottabb lenne,a földjét nyirkosan tartom,jelenleg ha az ujjamat hozzányomom nyirkos marad,rátapad pár földszemcse(csak h be lehessen lőni ha szakértő valaki,mennyire nedves a föld). A tápoldathiány okozhat ilyet,vagy ez már túl nedves,mi a baj? rohamosan esik szét a növény,nem akarom hogy kimúljon szegény.

2017. jún. 26. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ültesd át nagyobb cserépbe, jó minőségű földbe, a bolti szemetet meg dobd ki! ...aztán kell várni, hogy helyrejöjjön.


[link]

2017. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tápoldathiány nem okozhat ilyen tüneteket. Beteg növényt soha nem szabad tápoldatozni, mert fokozod a bajt.

Ha folyamatosan nedves a talajfelszín, az túlöntözést jelent, ami gyökérpusztulást okoz hosszabb távon, és pont ezeket a tüneteket, mint amit leírtál. Viszont nálad még a túlöntözés előtt elkezdődött a levélhullás, ha jól értem.

Azt nem tudhatjuk a virágboltban hogy kezelték, mit öntöttek rá. A gyökérpusztulás elég valószínű, de fogalmam sincs, mi okozhatja.

Nem sötét a helye? Nagyon fényigényes alapból is, de így üvegházból frissen elhozva meg főleg.

2017. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy mocsári növényként kezelted, de nem kapott kellő mennyiségű fényt ?
2017. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fényt azt kap rendesen,napos teraszon van,tényleg lehet sok a víz,de nem áll a kaspóban vagy ilyesmi. kivettem most a cserépből,a gyökérzet erősen túl van nőve,kis vizet kicsavartam a földlabdából. átültetem amint tudom, rémesen néz ki. azt írták laza,áteresztő föld kell,tőzeges-homokos kevercs,ilyesmis. én a bolti földekben okkal nagyon nem bízom,a fertőzéseken, kártevőkön keresztül már mindent hoztunk így haza. mit ajánlotok? keverjek valamit? nem annyira ismerem a földeket.
2017. jún. 27. 12:10
 5/9 anonim válasza:
Csináltass neki koporsót.
2017. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A semmiből nem nagyon tudsz jó földet keverni.

Én Florimo-t használok, ez olyan laza, hogy kötöttebbé is kell tenni Florasca-val, mert az meg túl agyagos.

2017. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A hibiszkusz érzékeny a napra és a huzatra is, már a szállítás is megviselheti. Szobai hibiszkusz? A kerti fajták jól bírják, de azokat sövénynek ültetik...

végső esetben visszavághatod, aztán majd kihajt előbb-utóbb.

2017. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor még panelben laktam, déli erkélyen tartottam nyáron, és nagyon szép volt.

Ez trópusi v. szubtrópusi növény eredetileg.

(A virágzó szobanövények egyébként is mind fényigényesek.)

2017. júl. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát,ez kimúlt, a fás szár rothadt el a gyökér felett közvetlen,még a földdel egy szintben. :p kicsi szobai volt, gondolom túlöntöztem v túlságosan tartotta a vizet a föld,1-2 hétig elég gyönyörű volt azért. csak h kiderüljön mi a vége a dolognak ha már kérdeztem.
2017. júl. 21. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!