Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a ssőbúvár szivattyúk?

Figyelt kérdés

Ásott kútból szeretném a kertet öntözni. Ehhez szeretném megtaláln az ár-érték arányban legoptimálisabb szivattyú típust. Tesco-s buvárszivattyú csak 2 nyarat bírt. Régebben volt már forgólapátos ruszki szivattyúink is. Állandóan szerelni kellett őket szimering, vízkő, csapágy stb. problémákkal.


Tehát olyan megoldást keresek, ami nem túl bonyolult, költséges(akna építésére és szívócső telepítésére nincs szükség), de nyaranta azt a 2-3 hónapot nyugodtan végig tudom vele locsolni. Úgy tudom, hogy ezek a csőbúvár szivattyúk most a legújabbak. Ezekben a szivattyúkban több lapátkerék továbbítja a vizet, ugye? Gondolom, hogy emiatt ezek élettartam is korlátozott.


Minden tapasztalat érdekelne.


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#szivattyú #csőbúvár szivattyú #kert öntözése ásott kútból #legjobb öntözési megoldás #csőbúvár élettartama
2017. jún. 29. 11:39
 1/10 vatafak ***** válasza:
76%
minden a víz szilárd részecske tartalmától függ (ie homok, iszap ilyesmi) . Ezt ugyanis a többlépcsős tárcsás szivattyúk nemigen szeretik , illetve amelyik igen az K drága. Marad a rezgőmembrános óccsó max cserélgetni kell. Van még persze a zagyszivattyú az is jó lehet, de emelőmagasságuk/vízhozamuk/max nyomásuk jelentősen elmarad a mélykút szivattyúktól
2017. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A csőszivattyúk oda kellenek, ahol nagyon mélyről (jópár 10 m)kell felhozni sok vizet és jó drágák is, 50E az alja. A te ásott kutad szerintem nemigen lehet túl mély, én lemérném milyen mélyen van a vízszint és vennék egy olyan búvárszivattyút ami ennek a 1,5-2X-esét tudja.
2017. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Membrános rezgő szívattyút semmilyen kútba nem szabad letenni. Ettől károsodnak a kútak,pár év és használhatatlanok lehetnek .Nekem mindössze kb 5 év alatt rengeteg bosszúságot okozott,majd fél milliós kárt .

Az új fúrt kútba már (60m) grunfoss csőviszzatyú került.

15 évvel ezelőtt 112 ezer volt .Ez már több lépcsős szivattyú.Válasz írás közben rákerestem,feléért már több teljesítményüt lehet venni .

Ne felejtsd ,mindig az olcsó a drága .

Még soha nem volt problémám,mindig csak annyit szivatok,amennyi nem megterhelő a kútnak .Ez legalább annyira fontos,mint a jó szivattyú.

2017. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönm szépen Mindenkinek a válaszát!


A kút feneke 6,8m-re van a felső gyűrű felső peremétől és a vízoszlop teteje 4,9m-re van szintén a felső gyűrű felső peremétől. Kb. 2,5 gyűrűnyi víz van a kútban.


Eddig rezgőmembrános szivattyút használtam. Igen, olvastam én is, hogy a rezgéstől beiszapolódhat a kút. Ráadásul nagyon rövid az élettartamuk ezeknek az egyszerű szivattyúknak.


Ha nagyon ki van szívatva, illetve gyorsan van kivéve nagy vízmennyiség a kútból, akkor az szintén káros lehet a kút állapotára. Ugyanis ilyenkor gyorsan pótlódik a kivett vízmennyiség, ami szintén iszapot, homokot vihet be a kútba.


Az ilyen típusú szivattyúkkal lehet ásott kútból locsolni? Ezeket a szivattyúkat teljes egészében a víz alá meríteni (úgy, mint a membrános szivazzyúkat)?

2017. jún. 29. 19:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Légyszíves másoljatok be nekem elérhetőséget olyan szivattyúról, amit Ti szívesen használnátok ilyen paraméterű ásott kútban. Köszi előre is!
2017. jún. 29. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:
[link] Ezzel nem jársz rosszul. A kifejezetten csőkútszivattyúk nem igazán jók ásott kútba, mivel a motorjuk alul van, a szivattyú rész pedig felül, és a motor hűtését a csőkútban folyamatosan feláramló víz biztosítja. A gyűrűs kútban ez nem működik. Úgy szoktak ezen segíteni, hogy a szivattyút egy csőben engedik le a kútba, és máris úgy működik mint a fúrt kútban. Vagy egyszerűbb, ha egy olyan szivattyút veszel, ami alulról szívja a vizet, és a szivattyún átáramló víz hűti a motort. Ezzel a márkával csak jó tapasztalataim vannak, ár-érték arányban verhetetlen. 60 m emelőmagasság pedig bőven elég bármilyen hidroforhoz, locsolórendszerhez.
2017. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit szánsz rá, ez egész pofás:

[link]

2017. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy a két belinkelt szivattyúnak normális használat esetén kb. mennyi az élettartama?


Csak azért kérdezem, hogy mennyire éri meg nekem drágább/olcsóbb szivattyút vásárolni.


A belinkelt Makita szivattyút fel lehet függeszteni vékony drótkötélre és teljesen a víz alá lehet meríteni(úgy mint a tesco-s búvárt)?

2017. jún. 30. 09:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek nagyon sok év. Viszont a két szivattyúnak köze sincs egymáshoz, mivel a makita egy víztelenítő-átemelő szivattyú 9m emelési magassággal, pincék-aknák víztelenítésére, az IBO pedig egy többlépcsős 60m emelési magasságú kútszivattyú, hidroforhoz, locsolófejekhez. Az IBO-hoz, mint minden csőkút-kútszivattyúhoz illik tenni egy motorvédőt, az esetleges túlterhelés, tekercs melegedés-leégés ellen. Nekem minden szivattyúmhoz van, működni még egyszer sem működtek, de nem árt az óvatosság, mert csak egyszer kapja fel a homokot és szoruljon meg. Nekem van olyan WILO csőkútszivattyúm, ami már 20 éve 40 m vízoszlop nyomása alatt van, homokos vizet termel ki, és még egyszer sem kellett felvennem. Az IBO viszonylag új márka, 6-7 éves csőkútszivattyúink vannak belőle, de még nem volt probléma velük. Nyugodt szívvel tudom ajánlani, mert már ránézésre is korrekt iparos munka, árban viszont fele-harmada mint egy hasonló tudású grundfos vagy wilo.
2017. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Sokat segítettél. Köszi! :-)
2017. júl. 2. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!