Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja az orchideának?

Mi baja az orchideának?

Figyelt kérdés
Kaptam a páromtól egy csodaszép orchideát, 2 szár végig virággal és a szárak végén még 5-6 bimbó. Viszont kb 2 hete van nálam és elkezdtek a virágok elszáradni. Miért? Sokszor volt már orchideám sosem történt ilyen, hogy még meglévő bimbók ki sem nyíltak és a virágok már száradásnak indultak. Nagyon szomorú vagyok.

2017. júl. 3. 15:55
 1/5 anonim válasza:
Ha a levelei egészségesek, akkor ez egyszerűen csak ilyen, nincs baja. Majd ismét lesznek rajta virágok, ha úgy érzi. Igazság szerint én még nem láttam olyan orchideát, aminek mindig lett volna virága.
2017. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"...még meglévő bimbók ki sem nyíltak és a virágok már száradásnak indultak."


Nálam hideg huzat miatt fordult elő ilyen, de most nyár van...

2017. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

te hogy locsolod? én beáztatom minden héten egyszer őket

nekem 2* nyilt egy száron aztán növesztett új szárat.. és most az is egyszer már az első szár meg kiszáradt


anyukam nagy szakertő, ő azt mondta utalja ha helyet valtoztatok neki meg a huzatot es a legkondit is.

2017. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is beáztatom őket egy vödörbe és kb 2 órát hagyom őket benne....tényleg nagyon fura mert sosem történt még ilyen és teljesen tanácstalanul állok a helyzet előtt! Amugy Te az elszáradt szárakat leszoktad vágni vagy hagyod elszáradva és majd lesz vele valami?
2017. júl. 4. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kitört. Vagy fordult.. Neztem hogy mi van vele, odanyultam es kitört.
2017. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!