Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet az orchideának?

Mi baja lehet az orchideának?

Figyelt kérdés
November végén kaptam egy Phalaenopsist. Egyetlen szára van és azon 3 virág, amik 1 bő 1 hónapig nagyon szépen tartották magukat. Aztán lepotyogtak a virágok és elkezdett elszáradni a szár. Utána olvastam neten, hogy ilyenkor mit kell tenni, és nagyon sok helyen arra bukkantam, hogy nem szabad levágni, hagyni kell. De mostanra szinte az egész szára elszáradt és kicsit aggódok már miatta. Hetente 1x merítem, de nem használok hozzá oldatot. Nem ablakban van, mert az egyik alatt radiátor van a másiknál pedig nagyon hideg van a párkányon. Tudnátok tanácsot adni? Annyi mindent olvastam, vissza kell vágni teljesen, nem szabad visszavágni... Az enyém sehol semmi hajtása nincs, csak zöld levelei és egy elszáradt szára.

2012. jan. 25. 15:31
 1/2 A kérdező kommentje:

*amik bő 1 hónapig

** az enyémnek

2012. jan. 25. 15:32
 2/2 anonim ***** válasza:
Én mindig visszavágom. Nő helyette majd új szár.
2012. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!