Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészetben jártas emberektől...

Pklaci4 kérdése:

Kertészetben jártas emberektől lenne egy pár kérdésem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1.Téglából lehet magas ágyást csinálni ? Règről egy èpitkezèsről maradt tèglánk ès kidobni sajnálom,szabad abból èpíteni,vagy nagy szerepe van a fának ?


2.Paradicsomot milyen távolságra ültessem egymástól ? Ez határozná meg az ágyás nagyságát ?


3.Uborkát milyen távol ültessem egymástól



2017. júl. 3. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Lényegtelen az anyag.


[link]



Én uborkát és paradicsomot nem ültetnék magas ágyásba, mert mindkettőt fel kell kötni, karózni, és akár 1,5 méter magasra is megnőhet, aztán szedheted létráról.

Ezek az ágyások nagyon jók a kis növényeknek, pl. hagyma, saláta, retek, stb.


Inkább pár oszlopot áss le, feszíts ki két drótot 80 és 160-180 cm magasan, és műanyag kötözőzsineggel kösd fel a nővényeket.


Ha kevés helyed van, akkor folyton növő fajtát ültess 40-50 cm-re, de akkor rendszeresen kacsolni kell, hogy ne bokrosodjon el. Ha van bőven helyed, akkor 60-70 cm-re ültetheted, a sorok pedig 1 méterre legyenek egymástól. Az uborkának is megfelelő ez a távolság.


Másik, hogy mindkét növény jobban szereti, ha csak a töve van öntözve, úgyhogy vagy egy csepegtetővel oldod meg, vagy egy kis árokba ülteted, és esténként elárasztod az alját.

2017. júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy magasra nőnek, csak az a baj hogy a földünk tápanyag tartalma 0 ès elèg drága ès időigènyes művelet lenne. Ezèr gondoltam magas ágyásba kevesebbe kerülne főleg hogy van tégla. De köszi a segitsèget ma is tanultam :D mit gondolsz a tèglás ágyásról ?
2017. júl. 3. 21:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah bocs nemláttam a linket :D köszi
2017. júl. 3. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

A tápanyagot trágyával, műtrágyával pótolhatod.


Ma már sokan cserépben termesztik a paradicsomot, kőzetgyapotba ültetik, és vízben oldott tápanyagot juttatnak a növényeknek az öntözés során.

[link]


Nálam is tápanyagszegény, 5 aranykoronás homok van, úgyhogy 1000 m2-re évi 80-100 mázsa trágyát szoktam elszórni, hogy elfogadható termés legyen. Átlagosan 100 mázsa paradicsom teremni egy szezonban.

Megfelelő technológiával ezt akár háromszorosára is lehetne növelni.


Ezt csak azért írtam le, hogy ne legyen probléma a rossz talaj. És nyilván a magas ágyásba is kell majd tápanyagot juttatni. Vagy abba milyen talajt terveztél?

2017. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legaljára kerti hulladèk (levèl ág stb) egy rèteg sima főld,majd fű nyesedèk általános virágföld a legtetejère vèkonyan kókusz föld.A alján levő cuccok szèpen lassan komposztálodna,ès az ellátná a földet táp anyaggal.De sima mütrágyából is lènyegesebben kevesebb kellene,az igazság az hogy jobb szeretnèm inkább a termèszetes megoldásoj fele menni,ha sok szarral teli nyomom ott vagyok mintha boldba vennèm
2017. júl. 3. 23:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákèrt csak nem vagyok tab hoz szokva
2017. júl. 3. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

A magaságyat nem azért szokták csinálni, mert hasznos, hanem mert érdekes.

Az anyaga mindegy, csak azért szokás fából, mert az a legolcsóbb.


Csinálsz mondjuk egy 5x1 m-es magaságyat, kínlódsz vele napokat, belehordasz minden szemetet, ami miatt nem fog nőni semmi, és végül bele tudsz ültetni 10 paradicsomot meg 4 uborkát.

Ha ehelyett valami állattartótól hozol fél mázsa trágyát, 5 m2-re jó mélyen beforgatod ősszel, akkor sokkal szebb és egészségesebb növényeid lesznek, tizede munkával és olcsóbban.

De még a műtrágya se ördögtől való dolog, mert ugyanazt tartalmazza egy jó összeállítás, mint amit az istállótrágya. Csak éppen azonnal felvehető formában, nem lassan szabadulnak fel a tápanyagok, így el lehet túlozni. (A boltinak nem a műtrágya szokott a legfőbb baja lenni, hanem az üvegház, vagyis a naphiány, meg sok esetben a földhiány, mert kőzetgyapoton termelik, és így nem feltétlenül kap meg mindent, csak azt, amitől jól néz ki a polcon.)

2017. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!