Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek ennyire az ítélkez...

Miért félek ennyire az ítélkező emberektől? Hogyan viszonyuljak hozzájuk?

Figyelt kérdés
Alapjábavéve ellehet mondani rólam, hogy elég torz az önképem, és nehezen ismerkedem. Volt már úgy, hogy nagyon megkedveltem bizonyos embereket, akikről valamilyen szinten úgy éreztem, hogy egyhullám hosszon vagyunk, néha, kívéve amikor egy (számomra) indokolatlan büszkeség, fölényesség hatja át a személyiségüket, és nagy drámai kiábrándultsággal kritizálnak másokat, akik talán tényleg tökéletlen emberek lehetnek(én nem látom rajtuk), és olykor-olykor rajtam is elcsattant 1-2 kritika, és bár belátó vagyok azokra nézve, és általában változtatok, viszont a személyük mégis hidegrázóan taszít, szóval nem "értük változok meg", de távolról elkerülöm őket.
2015. aug. 23. 14:06
 1/5 anonim válasza:
Én egy igazán barátkozó ember vagyok, de én ( már bocsánat), magasról teszek az olyan emberekre akik megjegyzéseket tesznek rám. Tudom, hogy nagyon nehéz, de én sok idő után megtanultam. Továbbra is barátkozom és így olyan embereket is megismerek akik folyamatosan kritizálnak. Az ő megjegyzéseik az egyik fülemen be a másikon ki jönnek, de rendszeresen barátokat szerzek. Szerintem te is szerezz barátok és a sértegetők sértéseit meg ereszd el a füled mellett.
2015. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igyekszem, bár nehéz, mert elég mélyre elássák magukat bennem a kritikák:)) néha rettenet sokat agyalok rajtuk. Sokszor tényleg olyan emberek kritikáitól akadok ki, akik semmivel sem jobban nálam, bár ezt nagyon ritkán ismerem fel, ezzel szemben sok olyan ember van, akit csodálni lehet, és a helyes személyiségük ellenére nem kritizálnak másokat, :-??
2015. aug. 31. 23:05
 3/5 anonim válasza:
En vagyok az első válaszoló.Nemrég nagyon váratlanul mondtak nekem egy nagy sértést és ezuttal kiakadtam sajnos. Mindegy a végén megírtam neki h nem értem miert mondja nekem ezeket de nem is erdekel es hogy semmi koze az eletemhez és hogy nincs joga itelkeznie folottem mert semmivel sem jobb nalam. Ez igaz is de sajnos azt kellett volna irnom mint mindig: befejezted? Jo akk csa.⬅Ez be szokott jönni 😊
2016. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kiakadni szerintem sem kell:) Már csak azért is, mert egy beszélgetés vagy vitatkozás elég céltalanná/értelmetlenné is válhat, ilyen kiakadt egymásra dobálozások között, sokszor egy ember az ilyen helyzetben kisem meri fejezni, hogy mi baja, és mit akar igazán. (inkább csak védekezik)

Bár nekem van egy olyan problémám néha, hogy talán az épitő kritikákra is érzékeny tudok lenni, bár nem annyira lényeges. Az ember vagy értelmesen elmondja nekem, hogy mi baja, vagy hallgat!:) Ha meg elmondja, akkor én jószívvel meghallgatom, nem kell ehhez negatívizálnia, ami néha olyan mintha kimozditaná a talajt a lábam alól, mert úgy érzem, nem tudok kiállni a saját gondolataim mellett.

2016. jan. 17. 13:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Bár igyekszem nem ennyire érzékeny lenni, mert ilyen elven akárkivel szemben nem igazán tudok kiállni, akár negatív vagy pozitív szemben, és akkor is elég hiteltelenné vállhat az egész.

Bár gyakran nem tudatosul bennem eléggé, hogy mit is akarok, de annyi biztos, hogy a negativitáskodásokat, és ítélkező embereket nem akarom...:-/ Ezért értékelem, ha visszafogják a beszélgetésnek ezt a részét, többihez lelkesen viszonyulok.

2016. jan. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!