Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért baj/miért jó az ha a...

Miért baj/miért jó az ha a kaktuszt átmérőjénél sokkal nagyobb cserépbe rakom?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam, hogy ez baj lenne. Sokan nagy edénybe tesznek több kaktuszt. A jukkánál viszont tényleg így van, az kis cserépben érzi jól magát.
2010. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:

Óha, erre a kérdésre aztán lehetne litániát írni:)


Kaktusza válogatja milyen cserepet igényel. Vannak nagyon lassan növekedőek, amiket teljesen felesleges túl nagy cserépbe ültetni, mert akkor arra fog koncentrálni, hogy a földlabdát beszője. Viszont vannak "gyorsan" növő (és esetleg még ráadásul sarjadó) kaktuszok, amiket meg nem lehet túl sokáig eltartani relatíve kis cserépben.

Illetve ezen felül még vannak mélyen gyökerezők, amik pl. nyáron kiültetve a kertbe szebben fejlődnek, mint cserépben, és vannak sekélyen gyökerezők, amiknek inkább szélesebb, mint mélyebb cserép kell.


A fent használt jelzőket (gyors, lassú, stb.) kaktuszos szempontból kell érteni... hm... magyarul az itt használt "gyors" nem egyenlő egy pl. egynyári virágra, vagy pl. szőlőre értett gyors növekedésű kifejezéssel.

2010. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

Na és persze az sem mindegy, hogy az adott földlabda mennyi idő alatt szárad ki (ez pl. ősszel lehet gond, teleltetés előtt).

Ha túl lassan, berothadhat a gyökér, ha túl gyorsan, akkor meg nem jut elég oldott tápanyaghoz.


De mint az előzőben írtam, kaktusza válogatja mit igényel, vannak nagyon igényes (ritka) kaktuszok (na ilyet kereskedelmi forgalomban nem kapsz) illetve kommersz(ebb)ek, amik bizonyos határon belül egész jól tűrik ha nem pontosan azt kapják, amit igényelnének.

2010. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!