Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tanni, hogy ne...

Mit lehet tanni, hogy ne legyen ilyen a levele? ( kép lent)

Figyelt kérdés

[link]

Ő egy avokádó. Nyár elején került ki a szabadba, azóta ilyen a levele. Mit kezdhetek vele? Egyáltalán mi okozza ezt?



2017. júl. 9. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Kártevők garmada!

Levéltetű, amerikai lepkekabóca.

Talán még valami gomba is.

2017. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ezen minden. Vegyél rá gombaölőt és rovarölőt és permetezd
2017. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a különböző szerek biztosan nem fognak ártani a növénynek?
2017. júl. 9. 15:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen márkájú szereket vegyek, hogy jól legyen?
2017. júl. 9. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél mondjuk valami réztartalmú szert gombára és mondjuk Karate nevű rovarölőt
2017. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem gomba nincs, csak kártevők (Spilan felszívódó), meg tápanyaghiány.
2017. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nem spricceltél rá valamit? Mert hogy a tartószerkezeten is ugyanolyan nyomok vannak.
2017. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma lemostam a leveleit, és a rajta levő fehér cucc eltűnt. Már csak a fekete "pöttyök" vannak. Továbbra is igényel gombairtót?
2017. júl. 10. 10:49
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ez a dög lepkekabóca a mi avokádónkat is azonnal megtámadja, amikor az nyáron kiköltözik az erkélyre. A fehér szöszmösz hozzá tartozik. Folyamatosan figyeljük és nedves ruhával letöröljük, amint megjelenik valahol. A szöszmöszben ugyanis már élő példányok is vannak, így fiatalon egész murisan néznek ki, mint valami fehér plüss játék. Tehát ezt még viszonylag könnyű távol tartani, csak folyamatosan ellenőrizni kell a növényt, a szárakat, a levél alját, illetve elcsípni a kifejlett példányokat is.


A kis barna ovális dolog meg szerintem pajzstetű, az is egy szemét jószág, amíg nincs elszaporodva, addig az utal a jelenlétére, hogy víztiszta édes ragacs jelenik meg a leveleken vagy akár a padlón is, amire ráadásul rácuppanhatnak a hangyák. Ha el van hanyagolva, akkor ebben a ragacsban fekete penész (penészgomba) is megtelepedhet. Ezt a ragacsot eléggé nehéz eltávolítani, meg a pajzstetűt is inkább mechanikus úton lehet vagy vegyszerrel. Ilyen állapotban talán már inkább az utóbbi. De aztán ha mentes lesz a növény és folyamatosan ellenőrzöd, már könnyebb elejét venni egy újabb inváziónak.


A fekete pöttyökre nincs ötletem, a mi avokádónkon még nem láttam ilyet.

2017. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!