Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudom hogy megérett a...

Honnan tudom hogy megérett a sárgadinnye? Már elég nagy, ilyen háló szerü, de a héja még zöld, nem akar sárgulni.

Figyelt kérdés
2017. júl. 10. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Sárgadinnyére jellemző illata lesz.

Nem érik után. Így ha korán szeded le nem lesz sem illata sem íze. Olyen jellegtelen tök ízű marad mint amilyent a supermarketekben lehet kapni.

2017. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felvágod és megkóstolod ha nem jó az íze még várni kellett volna
2017. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha megéret, akkor könnyen elválik a szárról; könnyű leszedni.
2017. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor be fog sárgulni? Nagyon kivàncsi vagyok,még ez lesz az első ültetésünk)
2017. júl. 10. 18:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Be fog sárgulni.

Az első példányokon beletanulsz, mert nő mint a gyom és rengeteg gyümölcsöt hoz. Csak hatot ültettem, de már van rajta kb 30 dinnye.

2017. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem törvényszerű, hogy meg fog sárgulni. Lehet, hogy zöldre fog érni, fajtától függ.

A bibeponton ha megnyomod az újjal puha lesz, persze csak enyhe nyomásra. Minél puhább annál érettebb. A másik mutató a szárhoz érsz a dinnye mellett, szinte magától leválik a szárról. Ha szállítani akarod akkor kicsivel /1-3 nap/ hamarabb kell szedni. Ez a módszer bejön minden fajtánál. Kis gyakorlással ránézésből is fogod tudni.

2017. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző válasz nagyon pontos.

Plusz még: a legtöbb fajtánál éréskor a szár körben elkezd leválni pár nappal a teljes érés előtt.


Gyerekkoromban mindig úgy állapítottam meg, hogy levehetem-e, hogy megszagoltam, mert aminek erős illata van, az már jó. :)

2017. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat,remélem hétvégére màr beérik,legalább az első😃
2017. júl. 11. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!