Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért feketedik meg az egres...

Miért feketedik meg az egres termése?

Figyelt kérdés

Napos helyre van ültetve a bokor. Szépen meg is van metszve.

Idén már amikor megjelent a terméskezdemény, akkor már látszott rajta, hogy elszíneződik. Mi okozza ezt a jelenséget?

Hogyan lehetne megszüntetni a problémát?



2017. júl. 12. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
amennyire én tudom ez az egres egyik betegsége. legalábbis a mamám ezt mondta nekem, és pont emiatt nem tudunk egrest enni, pedig 3 bokrunk is van. személy szerint nem tudom a megoldást.
2017. júl. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ezt valószínűleg a lisztharmat okozza. A probléma orvoslásáról Bálint gazda honlapján részletes leírás található
2017. júl. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
2017. júl. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
lisztharmat... 4 év alatt nem volt ilyen gond vele,idén meg igen és elég rendesen
2017. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lemosó permetezés megvolt még, vagy is ki lett hagyva? (Vegesol eReS) Annak a kéntartalma hatékony a lisztharmat ellen. De alapos lemosó permetezés mellett is előfordulhat, hogy párás tavasz és nyárelő nagy fertőzési nyomással a kis terméskezdeményeket megfertőzi. Ha már kis fehér bevonatok látszódnak, valami felszívódó szerrel még lehet kármentesíteni. Mondjuk Topas, vagy Folicur Solo, vagy valami azoxistrobin tartalmú szer.

De jobb a megelőzés. A lemosó permetezés mellett a virágzásban és utána 2 hetente olcsó kéntartalmú permetszerrel meg kellene permetezni (Thiovit Jet)

Vagy ha van szőlőd is, akkor érdemes 1 liter Bordói lé+kén NEO szert venni, ez a szőlőnél univerzális kontakt szer. És a szőlővel együtt kéthetente az egrest is megfújni vele.

Ha már fekete a pöszméte, akkor a végstádiumban van. A termést már nem lehet megmenteni sehogy. Magát a növényt még érdemes lenne az idén meggyógyítani a lisztharmattól, hogy megerősödhessen még a vegetációs időszak végéig.

2017. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A betegség pontos neve amerikai lisztharmat.


Én minden évben lemosózom Vegesollal, mégis szinte minden évben jelentkezik.

A termés kb. 1 cm-es mérete után szokott legelőször, így onnantól kezdve különféle lisztharmat elleni szerekkel szoktam permetezni, általában Folicurral meg Topassal, ezek felszívódók, kezdődő betegség esetén is hatnak. Ezek megvédik kb. 10 napra, vagy jobb időben tovább is valamivel, de ha 2 hétnél tovább kimarad a permetezés, akkor jön a lisztharmat.

Nagyjából az érés kezdetéig kell folyamatosan védeni, ami kb. 5 permetezés.

2017. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!