Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ajánlanátok olcsó, de azért...

Ajánlanátok olcsó, de azért megbízható láncfűrészt?

Figyelt kérdés
Nem nagy igénybevételre. Időnként náhány faág, bokor kivágására.
2017. júl. 15. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
al-ko ! az alaptipus kb 30e ft, én 7 éve használok egyet, elég intenziven, eddig semmi baja nem volt, persze a láncot már többször cserélni kellett
2017. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

McCulloch.

A Husqvarna-csoport tagja. Nem Husqvarna-minőség persze, de alkalmi használatra megfelel.


De ha tényleg olyan ritkán kell, akkor még egy piacos Steel vagy Stehl is megteszi, 12 E-ért. (Nekem is van egy ilyen tartalékban, hogy ne kelljen döntést félbehagyni rossz fűrész miatt. Biztos nem lesz egy örökös darab, de vágtam már vele olyan fát, amiből az 50 cm-es lapnak csak a hegye ért ki, és azt is bírta. Hátránya is az ereje és a mérete, mert finom munkákra, pl. metszésre csak kigyúrt egyének kezében alkalmas.)

2017. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kertet szépíteni én egy elektromos straus szutykot vettem. Mióta a biztonságinak szánt féket kihajítottam belőle, nincs mitől megmelegedjen. Nyilván szúróvágást így már nem végzünk vele, és körültekintően, stabilan használjuk, de teljesen jó a mostani Makita lappal meg Oregon lánccal. Megjegyzem: elég jól tudok láncot élezni, és elrakás előtt mindig letisztítom, finoman frissre élezem, olajtól tocsogósra pörgetem, lelazítom a láncot, és védett helyre teszem a fűrészt. Így még Straus nevű 2 kilowatt is tűnhet haladósnak kis munkákon... :)
2017. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jó lenne, ha 20e alatt meglenne. Steel vagy Stehl nem nagyon található a neten. Hecht, Fieldmann, Starussvan e körül. A Fieldmann FZP 2005-E vagy 2020E-ről van esetleg valakinek tapasztalata?

Vagy érdemes még egy tízest rádobni? It esetleg AL-KO EKS 2000/35, Bosch AKE 35 S ?

2017. júl. 15. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi használatra teljesen jó egy elektromos. Huszonezerért már jókat lehet kapni, teljesen szerszám nélkül szerelhető és állítható, tartós, kezes gépeket, még a kis márkákból is. Egyedül a Black&Deckert nem ajánlom, neki a láncsebessége nevetséges. Érdemes utánakeresgélni közelben kapható típusokra úgy, hogy típusnév vélemények, és árukeresőn szinte biztos talál egy kisebb halmot, meg persze máshol is. Érdemes kigyűjteni őket vagy egy beszédes kis konklúziót papírra vésni típusonként. Végső esetben kereséskor a vélemények szót opinions szóra cserélheted, és kicsi translate.google.com izzítással (már ha fejből nem akar sikerülni) jól dekódolható a lényeg a csillagdobálós szakaszból is.
2017. júl. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszen a Fieldmann FZP 2005-E mellett fogok dönteni. 20e-ért házhoz hozzák. Elég sok helyen forgalmazzák, talán nem lehet annyira gagyi.
2017. júl. 16. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!