Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról ültetett dinnye a...

Magról ültetett dinnye a kertemben jelenleg amerikai focilabda nagyságú, leszedjem, vagy még nőhet?

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dinnyét nem "méret" alapján szedjük le, hanem az érettsége alapján. Kicsit több infó, esetleg egy kép szükséges lenne.
2017. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Görögdinnye:

A görögdinnye termesztésében a legnagyobb gyakorlatot az érés jeleinek nagy biztonsággal való felismerése, az érettség megállapítása igényli. Nehezíti a döntést, hogy a faj érésjelei nem annyira egységesek és egyértelműek, mint a sárgadinnyééi, és itt nincs utóérés. Az idő előtt leszedett görögdinnye színtelen, íztelen marad, a túlérett viszont veszít ízéből, zamatából, romlik húskonzisztenciája.


A termesztők különböző jelek alapján döntenek az érettségről.


Az érés jelei:


– kopogtatásra mélyebb, kongó hangot ad;


– héjszíne sötétebb, fényesebb lesz;


– a hasi, talajjal érintkező rész érett sárgás színt vesz fel;


– az érett dinnyén a hajnali harmatlecsapódás nagyobb;


– a termés melletti kacs elszárad;


– a termős virág termékenyülésétől eltelt 30–35 nap.



Sárgadinnye:

BETAKARÍTÁS


A hazánkban elismert, termesztett sárgadinnyefajták érettsége könnyen, egyértelműen megállapítható.


Az érettség jelei:


– a héj világosabb lesz,


– a bibepont (kehely) felőli vége megpuhul,


– kellemes illata lesz,


– a termés a kocsányról leválik (ez már a túlérés jele).


A túlérést nem szabad megvárni, de túl korán sem szabad a sárgadinnyét leszedni, mert az íz-, illatanyagok zöme az érés utolsó napjaiban teljesedik ki. A szedés 80–85%-os érettségnél kezdhető. A sárgadinnye utóérik. A téli dinnyéket 80%-os érettségben, 10–15 cm-es hosszú szárral szedjük. Fogyasztás előtt néhány napig szobahőmérsékleten tároljuk (utóérleljük).


[link]

2017. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2. Válaszolónak gratulálok tökéletes összefoglalás.
2017. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm. Bemásoltam a linkből, mivel elég sok oldalon írják, nem gondolom, hogy a kérdezőnek lett volna türelme végigolvasni. /40 évvel ez előtt nekem sem lett volna hobbiból./

Laktam dinnyetermesztő környéken, ahol az idős kollégák,korábban dinnyések voltak, sokat tanultam tőlük. Majd később a szakirodalmat is tanulmányoztam.

Ugyan ezt fejből is lökném, de a múlt héten írtam a sárgadinnyéről és lepontoztak. Ez magába nem zavarna, de tessék itt van a "hivatalos Változat".

2017. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dinnyés kollégáim szerint görögdinnyénél a legfontosabb és szembetűnő dolog a kacs elszáradása. Kamionra szedve mindig csak ezt az egy dolgot figyelik.

Ha már a száron a következő is száradófélben van, akkor szedni kell. Ha a következő még teljesen ép, akkor még várni kell egy kicsit.

2017. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!