Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi vált be liszteske (üvegházi...

Mi vált be liszteske (üvegházi molytetű) ellen?

Figyelt kérdés
olaj+fokhagyma+víz permet használt valamenniyre, de sajnos sok van még.

2017. júl. 22. 23:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

ők azok

[link]

2017. júl. 22. 23:54
 2/18 anonim ***** válasza:

Ők nem azok. Ők az amerikai lepkekabócák, mint a link címében is olvasható.

Ha ilyeneket tenyésztesz a kertben, akkor bármi általános rovarölő leviszi őket, pl. Spilan.

2017. júl. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2017. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, pont a 3 -as linkben olvastam a fokhagymás ellenszert, amit próbáltam. Nem akarunk, ill, nem lehet vegyszerest (közösségi kert). A "lemosás" fáknál lehetséges, de paradicsomról? Volt valaki sikeres bio-oldattal?
2017. júl. 23. 09:30
 5/18 anonim ***** válasza:

Tehát akkor most mégis liszteske, nem a képen szereplő lepkekabóca?

Kétlem, hogy bármi bio-módszer jó lenne, még permetszerből is külön kell a lárvák és külön a kifejlett példányok ellen, ha biztosra akar menni az ember.

Amúgy meg értelme sincs egy közösségi kertben, mert feltehetőleg mindenki parcellájában van paradicsom vagy karalábé vagy hasonló liszteske-kedvenc, és amint leirtod a sajátodról, másnapra ugyanannyi lesz rajta a többi parcellából.

Én ma palántáztam karalábét, már palántázás közben jött rá az első liszteske, beöntözés közben meg az első káposztalepke...

Mondjuk, én tegnap lepermeteztem a karalábékat, hogy legyen egy kis védelmük az első napokban.

2017. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

akkor most már nem is tudom, melyik, talán inkább a liszteske

[link]

hát, küzdelem - volt olyan, aki azt mondta, hatékony volt a nagyon erős paprikafőzet -olaj-szappan permetezés

2017. júl. 23. 20:33
 7/18 anonim ***** válasza:

Az olajokkal az a baj, hogy ugyanúgy hatnak a növényekre, mint a kártevőkre.

A növény nem pusztul el mondjuk, de nem örül neki, hogy a gázcserenyílásait (sztómáit) eltömíti az olaj.

2017. júl. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
ajaj, az baj.. lehet, hogy a mosószappant azért reszelik bele?
2017. júl. 24. 08:46
 9/18 anonim válasza:
Mi bársonyvirágot ültettünk a növények mellé. Annak kellően erős a szaga ahhoz, hogy elüldözze a kártevőket.
2017. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ezt a vacak lisztest is? mert a büdöskéről is mondják, hogy elüldözi a kártevőket, de olvastam, hogy ezt nem
2017. júl. 25. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!