Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg lehet-e vásárolni a...

Meg lehet-e vásárolni a szomszéd kertjét?

Figyelt kérdés

Adott egy falu. Benne sok ház. A házak 3000 négyzetméteres telken állnak. Ennek a teleknek kb. 2/3-a kert. De a legtöbb ember nem műveli. Én viszont művelem, és szeretnék még nagyobb kertet.

Eladhatja-e a szomszéd "csak a keret"? Övé meg maradna a kb. 1000 négyzetméter telek, rajta meg a saját háza.



#kert #telekmegosztás #kert eladás
2017. júl. 24. 17:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
3000 négyzetméteres udvarok? Jó ég, minek csak ezer, de már ez is nagy. És van rajta tyúkól, garázs is.
2017. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hú, ha tényleg csak 200EFt lenne, de örülnék. Azt hittem jóval drágább dolog a kert.

Asszem legjobb lesz, akkor ha megérdeklődöm a lehetőségeket az önkormányzatnál.

Köszi.

2017. júl. 24. 22:32
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak a hasamra csaptam azzal a számmal, mert lehet, hogy örülni fog a szomszéd, hogy kap érte annyi pénzt. Kérdezd meg tőle, hogy mennyiért adná el!
2017. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Árat így nem lehet mondani, minden településen mások a viszonyok.

Általában kis falvakban, ahol sok a gondozatlan kert, ott ingyen odaadják használatra, így legalább nem nekik kell lekaszáltatni. (Nekem is ajánlgatta ingyen az öreg szomszéd, de nekem már így is majdnem fél hektárom van.)

Ha nem fákat akarsz, csak egyéves növényeket, akkor jobban jársz, ha a közelben keresel ilyen ingyenes kertet. Vagy kibéreled pár tízesért mondjuk 5 évre. Ennek megvan az a haszna is, hogy ha beleunsz néhány év múlva, akkor nem marad a nyakadon, csak visszaadod a tulajdonosnak, idegeskedjen vele ő tovább. :)


Ha meg akarod venni, akkor a földhivatallal kell csináltatni egy telekmegosztást, ki kell méretni hivatalos módon, ez így együtt nemigen jön ki egy 100-asból.


A külterületeken lévő földek ára nagyon megy felfelé, de a kisebb belterületi földeknek nincs ára, nulla a kereslet, mert ezekre általában nem lehet támogatást felvenni, meg hát egyébként is jelentéktelen lenne az összeg.

Szóval lehet, hogy a 200 E tényleg reális, de az is elképzelhető, hogy 2 M lesz az ár, ha valami miatt várható nálatok a kereslet növekedése, pl. nagyváros közelsége.

De hát kérdezd meg a szomszédot, mennyit gondolna érte.

Előtte nézz szét a faluban, üres telkek mennyiért mentek mostanában.

2017. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Üres telkek 700 négyzetméter 4MFt mostanában.

Bár arra lehet építeni, mert ott a közmű 3 méterre.

Kertbe csak nem lehet talán építeni, hisz oda vagy 30 méter minden közmű. és bejáró sincs. Így az nem minősül építési teleknek. Ha jól gondolom.

2017. júl. 26. 07:51
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát ha 700 m2 4 M, akkor igen szép árak vannak felétek. Ahol a kertem van, ott 4 M-ért olyan 700 m2-es telket adnak, amin lakható 100 m2-es ház van melléképületekkel.


Törvényi akadálya nemigen van annak, hogy a hátsó kertre építési engedélyt adjanak ki telekmegosztás esetén, legfeljebb a helyi hatóság nem ad ki engedélyt, saját elképzelései miatt.

Közművet oda lehet vezetni, a bejáráshoz szolgalmi jogot lehet adni, és kész.

2017. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!