Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy szobanövényt...

Kaptam egy szobanövényt aminek a levelei hosszúkásak és az érdekesség rajta, hogy a levél alsó része (sötét) lila és a felső része pedig zöld. Mi ennek a növénynek a neve?

Figyelt kérdés
Vannak virágai is. Ezek kis csónak alakú "tokocskákból" nőnek ki. Magának a virágoknak kicsi fehér szirmai vannak és hosszú porzói és ebből a csónak alakú valamiből bújtak elő (több is).Azért lenne fontos hogy mi a neve,hogy utána tudjak nézni hogyan kell gondozni.Előre is köszi a válaszokat!
2010. máj. 23. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz körül RÁKVIRÁG címszó alatt, úgy hiszem, valami Aglaonema szerüség lehet
2010. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajna nem találtam meg köztük az enyémet.
2010. máj. 23. 19:18
 3/14 anonim ***** válasza:
na még egyet!!! Spatifillum! ezeket átnéztem, a lilásszárúakból nem találtam képet, de szerintem biztos ez lehet. De mindenképpen kontyvirág féle. Egyszikű:)
2010. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát én ezek között sem láttam olyat mint ami nekem van:) Tudok képet is küldeni. Sajna ide nem tudom belinkelni...
2010. máj. 23. 20:11
 5/14 anonim ***** válasza:
fel kellene tölteni valami képfeltöltő tárhelyre, tehát fölküldeni a netre, akkor lehet belinkelni.
2010. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
kepfeltoltes.hu , ide tedd fel, oszt hadd nézzem:)
2010. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy "pletykavirág" (Tradescantia) féle, a kereső nem dobott ki csónak alakú virágot, de anyósomnak is van, majd holnap megkérdezem pontosan a nevét
2010. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2010. máj. 23. 20:36
 9/14 A kérdező kommentje:
IGEN!!!20:29-es válaszoló nyertél!:)Köszönöm MINDENKINEK a segítséget.
2010. máj. 23. 20:42
 10/14 anonim ***** válasza:
de ló vagyok, hát erre nem gondoltam, tele van a lakás vele, na és itt van a neve is a nyelvem hegyin. Megkeresem:))
2010. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!