Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuskók, fatönkök eltávolításár...

Tuskók, fatönkök eltávolítására mi a legjobb gép? JCB, lánctalpas markoló, dózer?

Figyelt kérdés

Van egy 1500 m2-es telkem, meredek hegyen, és sziklás a talaj, kb. 100 db tuskó van 10-40 cm vastagságig, amit ki kellene szednem.

Mi erre a legjobb módszer, ami haladós, és a legolcsóbb megoldás?


A gumikerekes JCB markoló állítólag gyenge (körbe kell ásni, mielőtt kitépné), a lánctalpas markolónak van ereje, de valami trélerrel kell kihozni, ami állítólag elég drága (főleg 1 napos munkára, ha a tréler megvárja vagy visszajön...)

Hallottam még a dózerről, ami vagy a tolólappal eltolja, vagy húz maga mögött egy eke szerű dolgot, ami bármit kitép (sziklás talajban gondolom nehezen működik).


Van esetleg tapasztalata valakinek, hogy mi a legjobb módszer?



2017. aug. 12. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Tvz79Xuhn70


Legjobb, leggyorsabb és szerintem a legdrágább megoldás is ez. De lehetetlen, hogy a 3 kritérium egyszerre teljesüljön. Hozzászólásokban elérhetőség is van, szerintem megér egy telefont.


Esetleg a közeledben lévő erdészetet hívd fel, hátha nekik is van ilyen gépük.


Amúgy szabad tudni, hogy miért akarok kiszedni a tuskókat? Akác tuskók?

2017. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdeklődtem, de a környékünkön nincs ilyen, és sziklás terepen nem is használható a tuskófúró, sem a tuskómaró.
2017. aug. 16. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd eltávolítani a tuskókat? S milyen tuskók azok?
2017. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez egy régi elhagyott telek, megvettem, és szeretném kitakarítani - kis nyaraló építés, és a tereprendezés része lenne a tuskózás (füves részen jobb ha nem állnak ki, mert csak útban lennének).

Vegyes főleg erdei fák - tölgy, akác, cser.

2017. aug. 17. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Tölgy, de főleg az akác még évtizedek múlva is ott lehet, cser kirohadhat.

Azt javaslom neked, hogy keress egy szegény embert, fizetsz neki egy keveset, és még el is viheti tüzelni a tuskókat. Jobb megoldást a saját kezű kiásásnál nem tudok kitalálni.

2017. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!