Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tashibishivel beszórni a...

Tashibishivel beszórni a gyümölcsök zöldségek körül leszórni legális?

Figyelt kérdés
Mindig lelopja az aljanép.
2017. aug. 13. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek a tashibishit fogják begyűjteni, utána a zöldséget, gyümölcsöt.

Csak malomkövet és parazsat nem lopnak, de én már abban sem vagyok biztos.

Ha ilyen "fertőzött" helyen laksz, minek erőlködsz?

Semmi értelme, vedd meg a boltban!

2017. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem sűrűn, csak néha így valami hopp eltűnik, aztán eltelik 3-4 hónap és hopp a szomszédnak se ásója se kapája, aztán eltelik megint pá hónap és nincs zöldbabod..
2017. aug. 13. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor te még szerencsés vagy!

Irigyellek!

Ültesd körbe a kerted SŰRŰN valami tüskés bozótos cserjével (kivéve, ha nagy kiterjedésű szabad földről beszélünk) én is ezt fogom tenni.

Ez nem büntetendő, még szép is és nagyon hatékony.

[link]

2017. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem legális. Ugyanaz a kategória, mint mikor árammal védekezett a körbekerített telkén az öreg, és a szívbeteg tolvaj cigány nem élte túl. Vagy a másik illető megmérgezte a saját borát a saját bezárt pincéjében, és elpusztult a bortolvaj. Mindkét védekező tulajdonost meghurcolták.


De ahogy az előző írja, ha megoldható, a tüskés bozót pár év után védelmet nyújt. Igaz, a telek széléből pár métert nem tudsz hasznosítani a gyökerek talajszárító hatása miatt, de hát ez van.

Ennél fontos a viszonylag mérsékelt végleges méret. Pl. gledíciával vagy akáccal nehéz dolgod lesz, mert óriásira nőnek. Én ha telepítenék, tűztövist, vagy még inkább Poncirus trifoliatát tennék (mert az ingyen lenne, van fám), arra még a veréb se mer rászállni.

[link]

Ha van kerítés, amin át szoktak mászni, akkor elég kétméterenként egy futórózsa, a kerítés tetején futtatva. Akár még vadrózsa is megteszi, az erősen nő és nem fagy el soha, plusz jól metszhető.

2017. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!