Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az erkélyen nőtt koktélparadic...

Ignis Subdialis kérdése:

Az erkélyen nőtt koktélparadicsomnak miért vastagabb a héja?

Figyelt kérdés
Évek óta tapasztalom, többféle vetőmaggal is próbálkoztam már, sokkal masszívabb/vastagabb héja van az erkélyen beérő koktélparadicsomnak, mint a bolti vagy piaci koktélnak. Nehéz elrágni is, ami nem előnyös egy ilyen pici bogyó esetében. Van valamilyen trükk erre, hogy vékony, lágy héjat fejlesszen?

2017. aug. 22. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem az a baj, hogy virágbolti, zsákos földbe van ültetve, ami tele van mindenféle hormonokkal, vegyszerekkel, tápokkal.

Menj ki kocsival valamelyik erdős részre (ne fenyőerdő!) és szedj vödörbe, zsákba jó humuszos természetes földet és abba ültesd el!

Nem létezik, hogy az abban növő paradicsom is páncélhéjat növeszt!

2017. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, nem a földdel lesz baj, bár lehet az is, de pároméknál kertbe van ültetve, és szintén vastag a héja.

A fajtája is lehet olyan a paradicsomnak (és ez esetben a pároméknál ugyanaz a fajta nő). :)

2017. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

#2

Azt írta, hogy "többféle vetőmaggal is próbálkoztam már"

ezért írtam a földet, ... de ki tudja?


Kérdező!

Legközelebb tegyél félre magot olyan paradicsomból, amit jónak találsz és következő évben azzal próbálkozz!

Ha annak is vastag héja lesz, akkor nem tudom.

2017. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Úgy tudom, hogy a vetőmagnak való maghoz máshogy kell gondozni a növényt, legalábbis tradicionálisan az ilyen paradicsomot őszig fent hagyják a növényen, hogy jó alaposan túlérjen és csak már amikor magától esne le, akkor távolítják el és kiszedik belőle a magokat, szárítják és teszik el jövőre. Plusz sok bolti paradicsom hibrid fajta, eleve nem tudják önmagukat reprodukálni a magból, ha egyáltalán kikelnek.
2017. aug. 22. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

#4

Biztos igazad van, de én vidéki piacra járok vásárolni, termelőktől, háztól, stb. és eddig mindig tettem el magot, ha valami nagyon ízlett.

Eddig alig volt valami, ami nem kelt ki, ... na azok voltak a hibridek, de a többség becsülettel tette a dolgát és finom ez meg az lett belőle, így a paradicsom és paprikamagokból is. (Néha még a dinnyéből is!:)

Próbáld ki te is, mondd már, mit veszíthetsz?

2017. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érett paradicsom nem marad hónapokig a tövön, lerohad.

De felesleges is lenne, mert amikor már félérett, akkor is csíraképesek a magjai, ki lehet próbálni. (Legfeljebb hamarabb megszűnik a csíraképességük.)

Nekem voltak nagyon jó fajtáim, és ameddig egy baktériumbetegség el nem pusztította az egészet, addig rendszeresen tettem el magot, és csak a rendes érésig vártam a szedéssel. A magok még 3 év után is kicsíráztak, később már nem próbáltam.

A nagybani magtermelők a magokat általában a teljes érés előtt szokták szedni (a veszteség csökkentésére), lehet, hogy a paradicsom se kivétel ez alól.


A kérdéseddel egy cikk is foglalkozik:

[link]

2017. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6


A cikket olvasva, logikus!

2017. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igen fajtajelleg miatt is lehet

a

2017. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hoppá

valamint amiatt, hogy nem teljes érésben szedik a termelők



esetleg, hogy fóliasátorban termesztik magasabb páratartalomnál nem szükséges vastag héjat növesztenie a növénynek


és még az is lehet, hogy jól meg van tápozva, ezáltal gyorsan nő a bogyó...

2017. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Erdei föl sem jó!
2021. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!