Kezdőoldal » Otthon » Kert » Így nagyjából megoldható egy...

Így nagyjából megoldható egy része az élelmezésnek gondolom?

Figyelt kérdés

Zöldség-, tojás-, akár a tejmennyiséget otthon is elő lehet állítani. Hízót érdemes-e megvenni, levágatni, majd eltenni fagyasztóba? Nem tudom most mennyibe kerül kilója, a feldolgozás úgy tudom 10-15 ezer is lehet.

Ezeket már boltban nem kéne megvenni. A locsolást esővízzel, itatást meg lehet oldani akár fúrt kúttal is.


Ezen felül egy jó fizetés is elég lehet 2 főnek? Vagy két hatórás esetleg? Ha őstermelőként néha eladnék ezt-azt piacon, vagy ide-oda másnak, az is hozhat némi "zsebpénzt".


A lényeg hogy mennyit kéne termelni ahhoz, hogy elég legyen egy-egy 6 órás műszakot elvállalni?



2017. aug. 28. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindez nem ilyen egyszerű. A tehènből nem jön csak ùgy tej, hanem csak a borjadzás után. Mindazonáltal nem is olyan könnyű tartani. Mindez amit leìrtl, min egy ember teljes napját elveszi, de inkább kettőèt. Az állatoknak sok takarmány kell, megfelelő takarìtás(mert termelik a trágyát), a növènyeket nemcsak elvetni kell, de kapálni, gondozni, ha beèrik betakarìtani, aztán tárolni. Mindezt gyorsan időben, mert különben tönkremegy minden.
2017. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tehén, kecske egyébként. Az ilyen kérdésekre mindig ez a válasz, hogy nem egyszerű, meg minden előismeret nélkül városbólmenekülőbutának titulálnak... holott falun laktam és most is csak kisvárosban élek.

Tudom jól hogy a tejet fejni kell, és nem csak megnyitom a kecskén a csapot bármikor és jön... régebbi munkámból kifolyólag gondoznom kellett egy kecskét is, nem volt vészes. 2 se vészes.

A tejelésre visszatérve: már leellett fejős kecskét kell venni, és nem tízet. Kettő ellát.

Tyúk szintén, nem eszik minden nap tojást az ember, ezért véleményem szerint 5-8 tyúk elég lehet.

A hízós téma viszont még érdekelne.

2017. aug. 28. 14:45
 3/5 anonim válasza:
Szerintem se egyszerű, de nem lehetetlen. Mi baromfiakat és galambokat tartunk, valamint van egy nagy kertünk. Egy átlagos napunk úgy néz ki hogy 5-kor kelünk állatokat kiengedem, etetek,itatok közben kipucolom az óljukat, eközben a szüleim végig öntözik a kertet ezután 8órás munkaidő, aztán újból vízcsere/etetés szüleimnek kapálás aztán már este is van, be kell zárni őket és udvart söpörni, előkészíteni a holnapi reggelijüket stb...szóval nem könnyű, de ha van hozzá energiád, helyed, pénzed, időd akkor csináld. A rengeteg meló mellett rengeteg élményt és örömöt tud adni:)
2017. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 1000négyzetméteren megtermelem az 5 tagú család teljes évi zöldségigényét, amit kell fagyasztóládában tartok, amit lehet pincében, barackot befőzök, illetve lekvárnak teszek, valamint környező időseknél lebizniszeltem, hogy nyáron nyírom a füvet, rendben tartom az udvart, utcafrontot, cserébe megkapom az alma-körte-szilva-barack stb felét... így a zsöldség/gyümölcs az egész családnak megvan egész évben... 1000négyzetméteren búzá termesztek, abból már 2. Éve megvan a teljes éves kenyerünk amit a saját kemencénkben sütönk... én vegan vagyok, a család többi tagja nem... ők a húst megveszik maguknak, én 2.éve csak azt eszem amit a kert és a környező idősek kertje ad... már ez is rettenetesen sok pénz spórolás...

De az, hogy mennyi fizetés az "elég" az a ti igényeitektől függ... én szeretnék jövőre venni egy honda x-avd-t... új led-tv-t, meg egy légkondi sem ártana... szóval egy hatórás fizuval megőrülnék... persze attól függ, milyen pozícióban :D

2017. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Végre van valakinek rálátása.

De akkor én inkább körbe néznék, olyan fórumokra, elmennék "nyaralni" olyan faluba, közösséghez, ahol ez már folyamatban van, működik, vagy részben működik. Személyes megtekintéssel, beszélgetéssel sokra mennél. A pénz része, persze az, hogy kinek mi az igénye....

2017. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!