Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ő milyen kaktusz, és van...

Ő milyen kaktusz, és van valami baja amiből ki kell gyógyítani?

Figyelt kérdés

[link]


Találtam az utcán, egy zacskóba volt téve csak úgy a földjével, se cserép se semmi.

Haza hoztam, elültettem, szépen erőre is kapott, mert nagyon kis csoffadt volt, gondoltam még az én laikusságom jobb neki, mint az a száműzetés.


De nem tudok semmit róla, nem tudom a nevét, nem tudom mit kell vele csinálni, nem tudom az igényeit. Neten annyi hasonlót láttam, fogalmam sincs mi a különbség kaktusz és kaktusz között, azon kívül, hogy egyik vékonyabb, másik gömbölyű és vannak nagyon szépek.


2017. szept. 1. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
valamilyen Mamillaria, nyáron tartsd napon és öntözd rendszeresen, télen lehetöleg hüvös (10 fok körül) és világos helyen, és ne negyon locsold.
2017. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Eleonora. (Vö: Ő = SZEMÉLYES névmás!!!!)
2017. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Túl nagy cserépben van, és túl sötét helyen tartod, a kezdődő megnyúlás jelei láthatóak rajta.

A cserepe felső átmérője maximum duplája legyen, mint a kaktusz legvastagabb átmérője. Így viszonylag kevés földje lesz, és nehezebb lesz agyonöntözni. (Két öntözés között porszáraz legyen a földje.)

Nyáron napon tartsd, elég úgy 3-4 hetente öntözni.

Télen 0-15 fok között tartsd, és egyszer se öntözd. (Ellenkező esetben megnyúlik, és nagyon csúnya lesz. Már most se pont olyan, mint kellene.)

Ha 10 fok alatt tartod, akkor bármilyen sötét hely is megfelel neki, mert semmi életjelenséget nem mutat hidegben.

2017. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!