Kezdőoldal » Otthon » Kert » A sárkányfám lehullajtotta az...

A sárkányfám lehullajtotta az összes levelét, tehát kopasz lett. Ha a törzse egészséges, fog hozni új levelet?

Figyelt kérdés
Nyáron véletlenül kint hagytam az ablakban amikor oda tűzött a nap és picit megegtek a levelei.. Azt olvastam, hogy permetezni kell a leveleit és majd rendbe jön, de ennek az lett a vége, hogy sajnos csak artottam neki ezzel, mert az összes levelét szépen lassan lehullajtotta. :( így maradt egy torzsem 5 aggal, tavasszal vettem az ikeaban, fiatal növény, kB 15 - 20 centis lehet.. Van értelme a kopasz törzset tovább gondozni vagy ez már nem fog leveleket hozni? :(

2017. szept. 7. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy nem rothadt-e el a gyökere, meg a szára. Az is lehetett a levélhullás oka, mondjuk agyonöntözés miatt.

Ha már régebb óta csupasz, akkor feltehetőleg nem él. Az egészségesnek pár hét alatt el kell kezdeni hajtani.

2017. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jártam így én is, levágtam rövidre az ágait, és ott hozott új hajtásokat. Az enyém túlélte, már 10 éve megvan.

(Az ágyakból vágtam kb. 15-20 centis darabokat, vízben meggyökereztettem, és azokon is jöttek ki új levelek, így tudtam szaporítani is.)

2017. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!