Kezdőoldal » Otthon » Kert » A két napja vett törpeborsom...

A két napja vett törpeborsom elkezdte ledobálni a látszólag teljesen egészséges leveleit, el fog pusztulni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg megfázott a szállításkor tegnap előtt este, ezért tegnap 3 szép egészséges húsos levelet hullatott le, ma meg már további 10-et és elkezdtem aggódni, hogy most mi lesz vele. Ledobálja mindet, vagy most, hogy már jó meleg helyen van, helyrejön? És ha teljesen lekopaszodik, akkor kész meghalt, vagy majd előbb-utóbb új hajtásokat fog hozni?

2016. febr. 7. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Annak annyi, kuka!
2016. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:(
2016. febr. 7. 17:59
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy pont a jó meleg hely a probléma, ha eddig hűvös helyen tartották, a nagy hőmérséklet-változást nem bírja.

Ha fagyban vitted haza, akkor azt nem tudhatjuk, hogy milyen hidegben mennyit volt kint.

Hogy nem fog elpusztulni, az nagyon valószínű, hacsak nem gyalog, kézben vitted egy másik településre. Így pontos leírás nélkül arra tippelek, hogy a hajtáscsúcsokon meg fognak maradni a levelek, még ha a régebbiek le is hullanak.

A nagyon kopasz hajtásokat vágd le 2-3 íz után, a tő ki fog hajtani, a hajtáscsúcsokat meg gyökereztesd. Ez a legrosszabb eset. De azért ne öntözd agyon, két öntözés között mindig száradjon ki a föld. (Tulajdonképpen ez is lehet gond, hogy virágbotban volt egy hónapig, és agyonöntözték, az már nagyobb hiba, de gyökereztetéssel így is lehet szép növényed.)

2016. febr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az Ikeában szerintem kb annyira volt melegen, mint itt, csak onnan a metróig és aztán a metrótól hazáig összesen kb 15-20 percet töltött 5-6 fokon és ez lehetett a baj. Azóta már több, mint a fele lehullott...
2016. febr. 10. 00:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és a locsolási szabályokat betartom és túl meleg sincs, szóval ha nem fázott volna meg út közben, szerintem jól érezné magát itt.
2016. febr. 10. 00:54
 6/8 anonim ***** válasza:

15-20 perc 5-6 fokon, ez szerintem nem okozhatna gondot. Hirtelen, átmenet nélkül 2-3 nap, az igen.

Nekem van olyan peperómiám, amit hosszú távon tartok 5-6 fokon, néha ez alatt, és semmi baja nincs.


Nem öntöttél rá esetleg tápoldatot, vagy bármit vízen kívül?

2016. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem. :/
2016. febr. 10. 14:48
 8/8 A kérdező kommentje:
De tegnap este óta egyet sem dobott le. Reménykedek. :)
2016. febr. 10. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!