Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kána (cana, kanna, kánna)...

Kána (cana, kanna, kánna) virág rizómáit mikor kell kiszedni?

Figyelt kérdés
Már elvirágzott. Mikor érdemes a szárat levágni, rizómákat kiszedni és eltenni áttelelésre?
2017. szept. 8. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Mindenképpen az első fagyok előtt, jobb azt nem megvárni.

Én a hónap végén tervezem kiszedni.

2017. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 8. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Kimondottan érdemes megvárni az első fagyokat.

Sehol nincsenek jobb helyen a rizómák, mint a földben, jobb ezt az időszakot minél inkább kinyújtani.

A fagyok csak a leveleket viszik le, a rizómák kiszedéséhez akkor még van általában egy hónap, mert a talaj komolyabb átfagyása - ami a rizómákat veszélyeztetné - nem szokott december eleje/közepe előtt kezdődni.

2017. szept. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

épp ezt akartam írni, hogy nyugodtan meg lehet várni a fagyokat.

ugyanis azok talajmenti fagyok, de a talajszint alatt még nem fagy olyankor.

minél több tápanyagot tudjon a rizóma eltárolni.

majd amikor már napközben is mínuszok lesznek, akkor fog a talaj is átfagyni, nem a hajnali -1, -2 fokban.

2017. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor megvárom a hideg időszakot mindenképp.
2017. szept. 9. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Kutyabaja nem lesz, ha fagyok előtt ásod ki, sőt!

A fenének sincs kedve a fagyokban ásogatni, a kánának meg egy valami árt, a fagy, egyébként igénytelen.

Nekem már egy mázsa rizómám volt, pedig 2-vel kezdtem, lassan ellepnek, nem győzöm elajándékozni, vagy kidobni, pedig nem talajmenti fagyban ásom ki a 2 méteres, brutálnagy, hatalmas levelű növényeimet.

De ahogy gondolod!

2017. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

nem fagyban kell ásni, próbáld értelmezni! :)


a hajnali fagyoktól a föld nem fagy át, attól még nap közben simán lehet 20 fok!

2017. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kutyabaja nem lesz, ha fagyok előtt ásod ki, sőt!"


Attól függ, a kérdezőnek van-e megfelelő teleltetőhelye.

Ha túl meleg és száraz helyen tudja csak tartani, akkor összefonnyadnak. Feltehetőleg életben maradnak, de legyengülnek.

Ezen lehet segíteni azzal, ha nem ássuk ki idő előtt.

Ahogy az előző válaszoló is írta, az első fagyok felhőmentes, tiszta időben szoktak lenni, amikor nappal felmelegszik a levegő, dél felé már egy szál pólóban lehet rizómát ásogatni.

2017. szept. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!