Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg lehet még menteni a...

Meg lehet még menteni a Dracaena szobanövényemet?

Figyelt kérdés
kb 1,5 hónapja vettem az Ikeában egy közepes méretű szobanövényt, Dracaena-t. A cserépben 3 hajtás van, egy nagyon kicsi fiatal és két nagyobb. kb 2 hete vettem észre, hogy egyre több levele kezd lekókadni-kiszáradni, a legkisebb hajtásról már teljesen leesett mindegyik, teljesen el is száradt. Azóta a két nagyon is napról-napra egyre több levél kókad lefelé. Meg lehet még menteni valahogy? (Az öntözési és fényigénye alapján tartottam, nem volt túlöntözve, végig szobában volt eddig, nyílván hideget még nem kapott nyáron, szobában rendszeresen szellőztetek.)
2017. szept. 14. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Dugványozással, vízben gyökereztetéssel állítólag könnyen szaporítható, ha levágod dugványnak. Szinte biztos, hogy gyökérpusztulás áll a háttérben.
2017. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kaspóban tartod, ugye?

Nem túl sötét helyen van?

2017. szept. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De, kaspóban van. Ez lenne a baj?
2017. szept. 15. 08:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez elég gyakran baj.

Nem maga a kaspó, hanem mert nem látod miatta, hogy nem áll-e alatta a víz napokig, aztán mikor már kezdene javulni a helyzet egy hét múlva, akkor ismét megöntözöd.

Alapból is, ameddig nem száraz a föld teteje, addig nem szabad ismét öntözni, mert gyökérpusztulást okoz.

2017. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!