Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet hasznosítani egy...

Hogy lehet hasznosítani egy kivágott fenyőfát?

Figyelt kérdés
Ki kell vágatnom egy fenyőfát, ami rossz helyen van a kertben, viszont az elszállításért is sok pénzt kérnének, holott akár felhasználható is lenne. Kb 12 méter, 111cm kerületű. Kinek lehetne ajánlani? Virágkötő? Asztalos?

2017. szept. 24. 01:47
 1/4 anonim ***** válasza:
tűzifa, 1 köbméter 20eFt vagy még több, nem tudom a fenyő mennyire értékes. szerintem hívj fel egy közeli asztalost, aztán h nem kell tedd fel ilyen fórumra, ami fával foglalkozik. Télig kiderül kell-e bárkinek, aztán meg mehet tűzifának ár alatt.
2017. szept. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Asztalosnak nemigen kell, ők leginkább borovi fenyőt használnak. A luc gyalulatlanul tetőlécnek, szem előtt nem lévő helyen deszkának felel meg. De csak tárolás, szárítás után, amit nem szeretnek, meg rönk fűrészelésére alkalmas gépe sincs soknak.

Tűzre se ideális, a gyanta miatt sok lerakódást csinál.


A koszorúsok, ha jól tudom, kicsiben 500-ért veszik a fenyőgally báláját, nagyban 200-ért, szóval nem egy nagy buli. Tőled lehet, hogy semennyiért, mert félnek, hogy te mint nem hozzáértő, beleraksz nekik mindenféle használhatatlan gallyat. De hát megkérdezheted, hátha. Karácsony előtt sok fogy, ha csak akkor vágatod. Egy ekkora fáról lesz 5-10 bála, én is hasonlót vágtam ki itthon.


Ha nem akarsz vele kínoskodni, rakd fel pár helyre, hogy ingyen elvihető mindenestől, törzsestől-gallyastól. (Nekem is kellene, ha nem lenne messze.)

Ha lehet dönteni, nem kell alpinmódszerrel darabolgatni, akkor még a kivágást is vállalnák talán a fáért.

2017. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném ingyen ha tudnám hol va. Ki van vágva?
2017. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Még nincs kivágva, de arra már megvan a szakember, alpin módon lesz pár hét múlva terveztem. Szeged környékén egyébként.
2017. szept. 24. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!