Kezdőoldal » Otthon » Kert » Apró, fehér élőlények vannak...

Apró, fehér élőlények vannak a szobanövényem cserepeiben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Mit vegyek, amit beletehetnék és felszámolná ezt az állapotot? 3 cserép virágom ment kárba, csak a narancsfáim maradtak meg, de ott is mászkálnak. Kicsik, aprók, de látszanak.
2010. máj. 28. 07:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
földet ki a kukába...gyökereket lemosni folyóvízzel és pajzstetűirtóval lefújni az egész növényt....után új sterilizált földbe ültetni ( sütőben min. 80 °C-on átsütni a virágföldet) ...
2010. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

A google a "fehér-bogarak-a-cserépben" keresésre ezt dobta ki:


"Ezen felül apró fehér bogarak keltek ki és a föld tetején mászkálnak ... A másik kérdésem, hogy a kis bogarakat mivel érdemes peremetezni?


"A fehér bogarak a tőzeglegyek, amik a földkeverékből keltek ki (nem volt steril a föld). A tőzeglégy ellen Dimilin 50 WP 0,1%-os oldatával történő beöntözés javasolt, 2-3 alkalommal, egyhetes időközenként."


[link]

2010. máj. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Meg ezt:


"Kedves Kati!

Segítséget szeretnék kérni, orchideámmal kapcsolatban. Kis pici fehér bogarakat vettem észre a földjében. Rákerestem neten, szerintem gyapjastetű lehet. De nem tudom hogy szabaduljak meg tőle. Azt olvastam körömlakklemosóval, vagy denaturált szesszel kell áttörölni. Ez nem teszi tönkre? Gondolom át is kellene ültetni, de kb. 1 hónapja ültettem át, és félek hogy kibírja-e megint. A levele most nő, illetve rengeteg gyökeret kezdett növeszteni.

Kérlek segíts, hogyan mentsem meg? "


"Kedves Kitti!

Ezt az körömlakkos-acetonos módszert azonnal azonnal felejtsd el! (Mennyí hülyeség, butaság kering a neten...?) Azt javaslom, hogy folyóvíz alatt mosd le alaposan a gyökereket, majd szórd be ezeket porrá tört orvosi faszénnel, ez fertőtlenít. Ezután ültesd friss orchideaföldbe, és ne használd fel a régi cserepet, vegyél újat.

Üdvözöl

Lovas Kati "


[link]

2010. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak pici apró bogarak a szobafenyő földjén. De én azt olvastam, hogy ezek akkor jelennek meg, ha túlöntözünk egy növényt, plusz (mint itt olvastam, nem steril a föld). Mivel túlöntözés történt, ezért néhány , kb 2 hétig nem locsoltam meg és eltűntek. Nem terjedt át másik növényre sem, és azóta se jöttek elő. De ez csak az én egyéni tapasztalatom. Legjobb lesz, ha átülteted.
2010. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
az első vagyok, nekem 6 növényembe, köztük egy bonszai-ba és egy 2 méteres fikuszba kerültek :(
2010. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerü és olcsó megoldás,cigeretta csikket beáztatni,abból kioldódik a nikotin és bármi földben lakó ettől kimúlik.Én valaha olvastam egy "Barátnő" nevű újságban ezt a tippet,és bevált.
2010. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Az nekünk is bevált, hogy nem öntöztük 2-3 hétig és akkor eltűntek.
2010. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
A nikotinos víz jó lesz!
2010. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hell-ikon ***** válasza:
61%

Lehet éppen gyapjas tetű is, főleg ha az elmúlt hetekben vettél valamilyen új növényt.

Kertészetekből nagyon könnyű ezeket a dögöket hazacipelni, s nagyon lefertőzik az otthoni állományt.


Fertőzött növényeket ilyenkor érdemes elkülöníteni, a földet lecserélni (előszeretettel támadják a gyökereket (is)), a gyökereket letisztítani, használt cserepeket hipós vízben jó 1 napig áztatni, majd bő vízzel leöblíteni.


A nikotinos vizet meg felejtsd el!!

Meglehetősen veszélyes méreg, emberre állatra egyaránt. Szobai körülmények között még inkább. Ha gyerek, állat van a háznál semmiképp sem használd.


Tessék elballagni egy gazdaboltba és szakember tanácsát kérni! Egy tasak permetszer semmivel sem kerül többe, mint egy doboz cigaretta.


A nikotin tartalmú permetszerek 50 éve be vannak tiltva, nem minden ok nélkül!

2010. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hell-ikon ***** válasza:
61%

"s nagyon lefertőzik az otthoni állományt. "


* nagyon gyorsan.

2010. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!