Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tanácsok mentaneveléshez?

Tanácsok mentaneveléshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavaly karácsonyra cserepes mentát kaptam egy kedves ismerősömtől. Eleinte bent neveltem a lakásban, de tél végére hullani kezdtek a levelei, alig maradt rajta 1-2. Ekkor végső elkeseredésemben átültettem nagyobb cserépbe és kitettem az erkélyre, de már nem nagyon reménykedtem benne, hogy erőre kap. Aztán viszont elkezdett újra hajtani, és így nyár végére hatalmas lett. Persze rendszeresen szedem a levelét, meg a felesleges hajtásokat le szoktam vágni. Érdemes lesz a fagyok beálltával behozni az ablak mögé, vagy nyugodtan kint hagyhatom továbbra is az erkélyen? Szerintetek azért hullottak a levelei, mert nem jó neki a lakásban, vagy azért, mert kicsi volt a cserép? Egyéb tippek, hogy továbbra is jól érezze magát? :)

2017. okt. 2. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem nagyon igénytelen növény. Nálunk a kertben volt úgy, hogy én nem is tudtam róla. Először azt hittem, paré nőtt ki a virágoskert oldalából, végigtoltam rajta a fűnyírót, és akkor lett gyanús, hogy hirtelen milyen jó mojito-illat lett. Persze maradt még belőle, de nálunk derékig érő bokor volt úgy, hogy csak ki lett ültetve.
2017. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem értek a menta gonsozásához,de leírom a tapasztalatomat hátha segít! Nekem az udvaron van kiültetve egy sziklakertbe már évek óta! Soha nem viszem be a lakásba, ősszel ami elszárad, azt le vágom! Nem takarom be télire, mégis minden tavasszal újra hajt! Nem biztos hogy a legmegfelelőbb gondozást kapja, de eddig bevállt!
2017. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 éve simán kiültettem..már nagyon bánom mert pikk pakk elszaporodott és a többi virág miatt a mindent visz gyomirtó nem opció ,így szabadulni se tudok tőle,csak nől és terjeszkedik.
2017. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hagyd nyugodtan az erkélyen, egy védett, de világos sarokban és arra vigyázz, hogy a gyökerei ne fagyjanak el!

Tedd rá a cserepet egy deszkára, vagy hungarocellre, hogy alulról ne érje a hideg, a cserép oldalár bugyoláld be alaposan szalmával, vagy vastagon nem fényes újsággal, majd egy nejlonnal. A levelek le fognak hullani, ahogy a kertben tartottról is, mert nem örökzöld növény, de ha a gyökerei nem fagytak ki, jövőre hatalmas bokrod lesz megint és évről évre egyre hatalmasabb!:)

Ja és enyhébb napokon havonta, másfél havonta egy hangyányit öntözd meg, mert a természetben is kap a csapadékból, de arra figyelj, hogy ne rohaszd ki!

2017. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi gyors hasznos válaszokat! :)))
2017. okt. 2. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Kerti tó mekll ültettem de kár volt alig bírtam kiírtani. Borzasztó agresszív terjeszkedő
2017. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mentaféléknek az atom sem árt, minden körülményt elviselnek. Az enyémek a folyosón szoktak telelni (ilyenkor a legtöbb levél elszárad és az egész kazal kicsit összetöpped, de nem szárad el), de azt is kibírnák, ha kint hagynám őket. Fűtött lakásban ne tartsd, a fűszernövények nem szobanövénynek valóak.
2017. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!